Denizli OSB’de mali genel kurul yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli OSB’de mali genel kurul yapıldı

Denizli OSB’de mali genel kurul yapıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin 20. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Uslu, görev süresi içinde şeffaflığı ilke edindiklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Temmuz 2021 Cuma, 11:02

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin genel kuruluna 68 firma temsilcisi katıldı. Genel kurul, Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Toplantıda Denizli OSB Yönetim Kurulu faaliyetlerini Bölge Müdürü Ahmet Taş, slayt eşliğinde sundu. Sunumda çalışmaları anlatan Taş, “Yasal mevzuat çerçevesinde bölgemiz sınırları içerisindeki tüm sanayicilerimizin dünya ölçeğinde rekabet edebilmeleri için minimum maliyetle üretim yapmak zorunda olduğunun bilincindeyiz. Sanayicinin en önemli girdilerinden birisinin enerji olması nedeniyle yönetim kurulumuz, sanayicimizin ucuz elektrik kullanabilmesi için her türlü gayret ve özveriyi göstermekte olup, OSB’yi uluslararası standartlara ulaştırmak amacıyla çalışmalarına ilk kuruluş yıllarında olduğu gibi, özveri, gayret ve heyecanla devam etmektedir” dedi.

Bölgenin ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla DOSTEK Koleji’nin devralındığını anlatan Taş, “2020-2021 kayıt döneminde 1500 öğrenci müracaat etmiş ve 295 öğrencinin kaydı yapılarak toplam 757 öğrenciyle eğitim ve öğretime devam edilmiştir. Okul öğrencilerinden eğitim bedeli, yemek ve servis ücreti alınmamış ve öğrencilerimize okul kıyafeti verilmesine devam edilmiştir” dedi.

Sanayicilerin elektrik enerjisi ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile OSB bünyesinde 2 milyon lira sermayeli, tek ortaklı ve hisselerin tamamı bölgeye ait olan Denizli Osb Elektrik Enerjisi Tedarik Toptan Satış Ticaret A.Ş.’nin kurulduğunu hatırlatan Taş, “Şirketimiz Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan 09.01.2020 tarihinde tedarik lisansını almış ancak pandemi döneminde aktif hale getirilememiştir. Dünyada ortaya çıkan ve ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle bölgemizce, bölgemiz binaları ve tüm sanayi tesisleri, cami, okul, servis araçlarının düzenli olarak ilaçlanması için ekipler kurularak dezenfektan çalışmaları yapılmıştır.

Sağlık Müdürlüğü ile görüşmelere yapılarak OSB’deki firmalarda çalışanlar ile bölgemiz personeli, okul idareci ve öğretmenlerine Covid-19 konusunda antikor testi yaptırılmış ve test bedeli bölgemizce karşılanmıştır” dedi.

Bölge Müdürü Ahmet Taş’ın faaliyet raporunu sunumunun ardından; Divan Başkanlığı’na Süleyman İlgeri, divan üyeliklerine Hakkı Akgören ve Naif Atlas seçildi. OSB’nin 2020 yılı yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu ve yeminli mali müşavir raporları, bilanço, gelir – gider hesapları tablosu, 2021 yılı tahmini bütçesi, yönetim aidatları, hizmet bedelleri ile 2021 yılı çalışma raporu programı görüşülerek onaylandı.

Genel Kurul sonunda açıklama yapan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Abdülkadir Uslu, başkanlığı döneminde yaptığı ve yapacağı her türlü çalışmada şeffaflığı ilke edindiklerini belirtti.

Uslu, “Denizli OSB’de yapılan tüm eserlerin Bölgemize hizmet için bir takım halinde, tüm yöneticilerimizle gerçekleştirildiğini ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen sanayicilerimize teşekkür ederim. Sivil Toplum Kuruluşu olarak değerlendirebileceğimiz Bölgemiz, temsil ettiği kitlenin büyüklüğü ve ülkemiz ekonomisindeki yeri ve öneminin bilincinde olan Yönetim Kurulumuz; OSB`lerin kendi aralarında yardımlaşmalarını ve ortak sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlamak üzere kurulan OSB Üst Kuruluşu ve diğer OSB’ler ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile olan ikili ilişkileri sürekli olarak en üst seviyede tutma gayreti içinde oldu” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: dosb@dosb.org.tr

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83