Bu topraklardan dünya markası çıkar mı? - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bu topraklardan dünya markası çıkar mı?

Bu topraklardan dünya markası çıkar mı?

Bu yıl 6.sı yapılan Türk Havlu ve Bornoz Festivali” etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen “Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar Mı?” konulu konferansta konuşan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, tekstil sanayisinin varlığını ancak yenilenme ve markalaşma ile sürdürebileceğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mart 2017 Cumartesi, 15:35

Denizli Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde, Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) koordinatörlüğünde ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) desteğiyle düzenlenen, “6. Türk Havlu ve Bornoz Festivali” etkinlikleri çerçevesinde “Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar Mı?” konulu konferans gerçekleştirildi.

Denizli Ticaret Odası’nda düzenlenen konferansa DTO Başkanı ve Denizli Tüccar Sanayici ve İşadamları Dönem Sözcüsü Uğur Erdoğan, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, DETGİS Başkanı Mustafa Koltuksuz, TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, marka uzmanı Güven Borça ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan DETGİS Başkanı Koltuksuz, Türk Havlu ve Bornoz Festivalini 6. kez düzenlemenin gururunu yaşadıklarını belirterek, havlu ve bornozun marka değerini arttırmak için faaliyetlerine devam edeceklerini bildirdi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ise, GEKA olarak ülke ekonomisine katkı sağlayan projelere destek olmaya devam edeceklerini ifade ederek, bu organizasyon içinde yer almaktan duydukları memnuniyeti belirtti.

ERDOĞAN: “KALİTEMİZİ KENDİ MARKAMIZLA DÜNYAYA PAZARLAMALIYIZ”
Başkan Uğur Erdoğan ise tekstilin, Denizli’nin lokomotif sektörü olma özelliğini devam ettirdiğini hatırlatarak, “Denizli’de 70 bin kişi teksti sektöründe çalışmaktadır. Tekstilin bu topraklardaki binlerce yıllık geçmişi de göz önüne alındığında Denizli, günümüzün en önemli tekstil merkezlerinden biridir. Tekstil sanayi bundan sonra varlığını ancak yenilenme ve markalaşma ile sürdürebilir ve uluslararası alanda rekabet edebilir. Bu yıl 6.sını düzenlediğimiz Dünya Türk Havlu ve Bornoz Festivali de markalaşma yolculuğunun önemli unsurlarından biridir” dedi.

Denizli tekstil sektörünün kalitesini dünya çapında kanıtladığını söyleyen Başkan Erdoğan, “Havlu ve bornozlarımız dünyanın en seçkin otellerinde kullanılmakta ve mağazalarda satışa sunulmaktadır. Burada önemli olan kaliteli üretim anlayışımızın kendi markalarımızla bütünleştirilmesidir. Yani kalitemizi kendi markamızla dünyaya pazarlamalıyız” diye konuştu.

Açılış konuşmaları sonrasında Güven Borça moderatörlüğünde TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın ve Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’in konuşmacı olarak katıldığı “Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar Mı?” konulu konferans gerçekleştirildi.

Başkan Erdoğan, Sami Aydın, Hüseyin Özdilek ve Güven Borça’ya Denizli’yi simgeleyen gümüş horoz plaketi hediye etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90