Cemal Pekdemir ve çocukları konkordato ilan etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Cemal Pekdemir ve çocukları konkordato ilan etti

Cemal Pekdemir ve çocukları konkordato ilan etti

Ekonomik krizin etkilediği Denizli’nin mağazalar zinciri Pekdemir’den sürpriz konkordato kararı. Cemal Pekdemir ve çocuklarının başvurusunun ardından mahkeme 3 ay geçici mühlet verdi, Pekdemir Çiftliği için verilen 3 aylık konkordato ise 2 ay daha uzatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mart 2019 Pazartesi, 14:29

Ekonomik kriz küçük, orta, büyük işletme demeden geniş bir yelpazede etkisini sürdürüyor. Son dönemlerde ekonomik problemler yaşamaya başladığı öne sürülen Pekdemir Marketler Zinciri’nin Cemal Pekdemir ve çocuklarına ait mağazaları için konkordato başvurusunda bulunuldu.

Cemal Pekdemir ile çocukları Adnan Pekdemir, Faruk Pekdemir ve Hasan Hüseyin Pekdemir’in ayrı ayrı konkordato başvuruları Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından değerlendirildi.

Mahkeme, Cemal Pekdemir ve çocukları için 3 ay süre ile geçici mühlet kararı verdi.

Mahkeme verdiği kararında, “Konkordatonun başarıya ulaşmasının mümkün olup olmadığının yakından incelenmesi amacıyla 7101 sayılı Kanunla değişik İİK.nun 287/3 maddesi gereğince; davacıların sunmuş olduğu tablolardaki alacak sayısı ve alacak miktarları da göz önünde bulundurularak davacılara geçici komiser olarak; PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Öz’ün görevlendirildiğini, İİK.nun 297. maddesi gereğince; davacıların mahkememizce atanan komiser nezareti altında işlerine devam edebilecekleri, davacıların tüm iş ve işlemlerinin komiser onayına tabi tutulduğu, davacıların mahkememizin izni dışında geçici mühlet kararından itibaren rehin tesis etmelerinin, kefil olmalarının, taşınmaz ve işletmenin devamlı tesisatını kısmen dahi olsa devretmelerinin, takyit etmelerinin ve ivazsız tasarruflarda bulunmalarının tedbiren önlenmesine karar verilmiş olup, aksi takdirde yapılan işlemlerin hükümsüz olacağının, borçlu-davacıların bu hükme yahut komiserin ihtarlarına aykırı davranması halinde borçluların malları üzerindeki tasarruf yetkisinin kaldırılarak İİK.nun 292.maddesi gereğince konkordato talebinin reddine karar verileceğinin ihtarı, ayrıca alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçe ile mahkememiz dosyasına itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede Mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri tebliğ olunur” denildi.

PEKDEMİR ÇİFTLİĞİ İÇİN SÜRE UZATIM KARARI VERİLDİ
Bu arada, 3 ay önce konkordato ile eden Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi, süre uzatım talebinde bulundu. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi 25 Mart 2019’dan başlamak üzere Pekdemir Çiftliği’ne 2 ay daha süre verilmesini kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı