REKLAMI GEÇ

Teknik Yapı, Evora Denizli ile Anadolu’ya açıldı

Teknik Yapı, Evora Denizli ile Anadolu’ya açıldı

Merkezefendi ilçesinde Emlak Konut GYO güvencesiyle Teknik Yapı tarafından Selçukbey Mahallesi’nde yapılacak Evora Denizli projesi ile Anadolu illerine açılmak hedefleniyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Mayıs 2016 Cuma, 11:56

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
Teknik Yapı tarafından Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde hayata geçirilen Evora Denizli’nin lansmanı projenin satış denizli-teknik-yapi-evora-konutlari-3ofisinde yapıldı. Toplantıya Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, AK Partili Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve davetliler katıldı.

Sinevizyon eşliğinde projenin tanıtımının ardından açıklamalarda bulunan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Emlak Konut ile daha önce Ataşehir ve Tuzla’da başarılı projelere imza attıklarını, İstanbul ve Ankara’dan sonra Anadolu’ya açılım hamlesinin ilk temelini Denizli’de attıklarını söyledi.

“REKABETÇİ FİYAT UYGULANACAK”
Son 10 yılda inşa ettikleri konutların satış dağılımında İstanbul ve Ankara’dan sonra Denizli’nin üçüncü sırada yer aldığı için Evora Denizli’yi inşa edeceklerini belirten Durbakayım, “Denizli çalışkan bir nüfusa sahip. Bu şehirdeki çalışan oranı Türkiye ortalamasının üzerinde burada kaliteli konut alma potansiyeli bulunuyor. Yaptığımız projelerden konut alanların yüzde 50’si kazançlı çıktı. Bunu Denizli’de de devam ettirmek için bu şehre özel rekabetçi ve uygun fiyat politikası uygulayacağız. Denizli’de yaşayan insanların yaşam tarzına uygun olarak geliştirdiğimiz projedeki mimari ve satış sonrası hizmet kalitesine güveniyoruz” dedi.

Durbakayım, Evora Denizli projesinde ön talep başvurusunun bine yaklaştığını, Emlak Konut güvencesiyle projenin yapılması sayesinde ciddi bir talep patlaması yaşanacağını düşündüklerini, metrekare fiyatının ortalama 2 bin 700 lira dolayında olacağını, yüzde 12’lik lansman indirimi uygulandığında fiyatlar neredeyse maliyet rakamlarına düşeceğini kaydetti.

“KALİTELİ KONUTU ANADOLU’YA YAYMAK İSTİYORUZ”
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise, İstanbul’da konutta yakalanan kaliteyi tüm Türkiye’ye yaymak istediklerini, konut fiyat artışının en yüksek görüldüğü illerin başında İstanbul’un geldiğini, bununla beraber Ankara ve İzmir’de yaşanan yükselişleri Anadolu illerine açılarak dengelemek istediklerini söyledi.

denizli-teknik-yapi-evora-konutlari-1

Projedeki konutların lüks olmasına rağmen fiyatlarının avantajlı ve düşük olduğunu savunan Kurum, “İstanbul’da ortanın altı veya alt gelir grubu için üretilen dairelerle aynı fiyata satılacak. Denizli’de alt gelir grubu fiyatıyla şehrin en önemli lokasyonu diyebileceğimiz yerde proje üretiyoruz. Alt gelir grubuna kaliteli ve lüks konut üretmenin stardını Denizli’den veriyoruz. Yoğunluk planlaması yapıldı. Yeşil alanlar, sosyal donatı alanları, okul hepsi mevcut. Karma bir proje diyebiliriz. Proje bugünden itibaren 36 ay içerisinde bitirilip teslim edilecek” diye konuştu.

denizli-teknik-yapi-evora-konutlari-2

1.500 DAİRE YAPILACAK
Evora Denizli projesinde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipi 1.500 dairenin yanı sıra özel eğitim kurumu, bir devlet okulu, temel ve sosyal ihtiyaçların karşılanacağı ticari alanlar, süs havuzları, yüzme havuzları yeşil alanlar geniş şekilde yer alacak. Evora Denizli projesindeki binalar, aydınlatmada güneş enerjisinden faydalanan, yağmur suyunu biriktiren, pis suyu geri dönüştüren, çöplerini ayrıştıran sistemlerle donatılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı