Vali ve DSO Başkanı arsa peşinde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Vali ve DSO Başkanı arsa peşinde

Vali ve DSO Başkanı arsa peşinde

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, son dönemlerde hareketlenmeye başlayan Çardak OSB’nin atılım yapabilmesinin önündeki en büyük engel olan arsa sorununu çözmek için çabalarını sürdürüyor. Keçeci, Vali Hasan Karahan ile birlikte ziyaret ettiği Vakıflar Bankası Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan’dan, ellerinde bulundurdukları 1 milyon metrekare arsayı istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Kasım 2017 Pazartesi, 13:11

Uzun süredir atıl durumda kaldıktan sonra son dönemlerde ciddi bir hareketliliğin gözlendiği Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalar yoğunlaştı. Bir süre önce fabrikaların taleplerine cevap verebilmek için Denizli Sanayi Odası elinde bulundurduğu arsaları 3 dolar gibi sembolik bir rakamla satmış, taliplerin bir kısmına yanıt vermişti.

Ancak, hala arsa sorunu yaşanan bölge için yeniden bir çalışma programı uygulayan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Vali Hasan Karahan ile birlikte Vakıflar Bankası Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan’ı ziyaret etti.

VAKIFLAR BANKASI’NIN ELİNDEKİ ARSALAR
Vakıflar Bankası’nın Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş aşamalarında alınan kredilerin geri ödenememesi nedeniyle yaklaşık 1 milyon metrekareye yakın sanayi arsayı elinde bulundurduğunu belirten Keçeci, “Biz OSB yönetimi olarak, uzun zamandır bölgemizin sakinlerinden biri olan Vakıflar Bankası’ndan çok memnun olsak da bizim artık bu bölgede yatırımcılara ihtiyacımız var. Sırada bekleyen birçok yatırımcı, arsa talebiyle her gün bizim kapımızı çalıyor. Bu nedenle biz de Valimizle hem genel müdürümüze hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirmek hem de Çardak OSB’de arsa bekleyen yatırımcı adaylarının taleplerine aracılık etmek için genel müdürümüzü ziyaret etmek istedik” dedi.

Uzun zamandır atıl vaziyette duran Çardak OSB’yi hayata döndürmek için 2 sene önce elindeki sanayi arsalarını 3$ gibi düşük bir fiyatla elinden çıkaran Denizli Sanayi Odası, diğer sanayi arsalarını da canlandırmak için elinde sanayi arsası bulunan finans kurumlarının kapısını tek tek çalıyor. Bölgede yeni açılan veya inşaata başlayan fabrikaların bile bölge ekonomisinde hareketlilik yarattığını dile getiren Keçeci, “Şu anda Denizli’de sıfırdan yatırım yapılabilecek uygun maliyetli arsa ne yazık ki yok. Çardak OSB ile ilgili yıkamadığımız bir algı vardı. Bu 3 fabrika bu algıyı yıktı ve şu anda hiç olmazsa günde 2 kişi arayıp arsa istiyor. Biz de elimizde olmadığı için, olan kurumlara gidip ellerindeki arsaları istiyoruz. Vakıflar Bankası’nın elindeki sanayi arsalarını uygun fiyata yatırımcılara tahsis etmesi için başta ekonomi bakanımız Nihat Zeybekci, Sanayi Bakanımız Faruk Özlü ve milletvekillerimiz aracı oldular. Bu nedenle Valimiz ile birlikte Vakıflar Bankası Genel Müdürü’ne taleplerimizi ısrarlı bir şekilde ilettik. Devletimizin yatırımcılar için her türlü desteği verdiği bu dönemde bir kamu bankası olarak Vakıflar Bankası’nın da yatırımcılar için uygun tasarrufu yapması konusunda inancımızı kendilerine anlattık. Vakıflar Bankası konuyu yönetim kuruluna sevk ederek yatırımcı için gerekenleri yapma gayretini göstereceklerini ifade ettiler. Şimdi bütün beklentilerimiz Vakıflar Bankasından gelecek haberlere odaklanmış durumda” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı