REKLAMI GEÇ

Kırsal kalkınmaya 70 milyon lira hibe desteği

Kırsal kalkınmaya 70 milyon lira hibe desteği

IPARD II Programı 9. Çağrı Dönemi için Denizli’de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na 128 milyon lira yatırım tutarında 150 adet proje başvurusu yapıldı. Projelere TKDK tarafından 70 milyon lira hibe desteği sağlanacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Temmuz 2020 Perşembe, 18:28

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) IPARD II Programı 9. Çağrı Dönemi için proje kabulleri devam ediyor. 10 Temmuz’da tamamlanan süreç, hayvancılık destekleri için 29 Temmuz’a kadar devam edecek. Şu ana kadar 128 milyon lira tutarında 150 proje başvurusu yapıldı.

KDV muafiyeti de sağlanan projelerin yatırıma dönüşmesiyle birlikte 70 milyon lira hibe desteği sağlanmış olacak. 10 Temmuz’da başvuruları biten projelerin 85’i tıbbi ve aromatik bitkiler, biri mantar misel, 2’si bal ve diğer arıcılık ürünleri, 18’i zanaatkarlık, 14’ü katma değerli ürünler, 4’ü konaklama ve yeme-içme tesisleri, biri yeme-içme ve rekreasyon tesisleri, 14’ü makine parkları, 11’i de fotovoltaik güneş enerjisini kapsıyor.

TKDK Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, hayvancılık işletmeleri için 29 Temmuz’a kadar proje kabulünün devam edeceğini belirterek, “Denizli’nin hemen her sektörde üretim yapan çalışkan bir halkı var. Bugün ilimizin her yerinde IPARD programının her başlığından biten ve devam eden projelerimiz bulunuyor. Pandemi süreci de gösterdi ki çok yönlü üretim, özellikle de kırsalda üretim hayati öneme sahip. Biz de Denizli’nin yüksek üretim potansiyelini kırsalda yatırıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hibeden faydalanmak isteyenleri kurumumuza bekliyor, yatırımların ülkemize ve Denizli’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı