Tin: Tarım üretimine devam etmeliyiz - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tin: Tarım üretimine devam etmeliyiz

Tin: Tarım üretimine devam etmeliyiz

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, çiftçilerin Mayıs ve Haziran vadeli Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan Hazine destekli kredi geri ödemelerinin faizsiz olarak altı ay ertelenme kararını hatırlatarak, “Üretime devam etmeliyiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Nisan 2020 Salı, 17:32

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda hemen her alanda olduğu gibi tarımsal üretim konusunda da üreticilerin elini rahatlatacak, sorunlarına çözüm sunacak önemli kararlar alındığını söyledi. Çiftçilerin üretime devam etmesiyle gıda sıkıntısı yaşanmadığını belirten Tin, Hazine destekli borçların erteleneceğini söyledi.

Tin; “Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan Hazine destekli kredi geri ödemelerinin faizsiz olarak altı ay ertelenmesini sağlıyoruz. Tecrübelerimizi kazanıma dönüştürmeye devam edeceğiz. Kalkınmanın temel kaynağı üretimdir. Üreterek kazanmaya, varlığımızı daha da diri tutmaya ve milletimize hizmet etmeye kararlıyız. Yine eski günlerde olduğu gibi inşallah topraktaki bereketi hep birlikte paylaşmak dileğiyle” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı