Başer’den Malazgirt zaferi mesajı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Başer’den Malazgirt zaferi mesajı

Başer’den Malazgirt zaferi mesajı

Malazgirt Zaferi’nin 947. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, “Malazgirt Zaferi, Anadolu’nun Türk yurdu oluşunun kanıtıdır” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ağustos 2018 Pazar, 12:24

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, Malazgirt Zaferinin 947. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Başer; mesajında şunları kaydetti:

“Malazgirt Zaferi, hepimizin gurur duyduğu, şanlı Türk tarihinin Anadolu’ya taşındığı ve bu toprakların aziz milletimize vatan olmaya başladığı eşsiz bir zaferdir. Türk milletinin bin yıllık kaderi olan bu topraklarda Sultan Alparslan önderliğinde 26 Ağustos Cuma günü bir destan yazılmıştır. Bin yıldır bastığımız yerlerde kefensiz yatan aziz şehitlerimizle, dört bir yanı ata yadigarlarıyla bezenmiş olan aziz vatanımız; sahip olduğumuz en büyük servetimiz, gelecek nesillere bırakacağımız yegane mirasımızdır. Büyük Türk milleti bu toprakları dağıtmak, parçalamak, üzerinde kanlı hesaplaşmalar yapmak için yurt tutmamıştır. Biz bu coğrafyadan gelip geçici olmadık, olmayacağız. Bu zaferle atılan Türk yurdu imzası, vurulan Türk yurdu mührü sonsuza kadar kalacaktır. Bizi bölmek, bin yıllık kardeşlik hukukumuzu yok etmek isteyen zamane Bizans uşakları bilmelidir ki; Türk milletinin karakterinin gereği can vererek vatanlaştırdığı bu topraklar bizim vatanımızdır. Milli birliğimize yönelik her türlü terörün, her türlü ihanetin bedelini ödeteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Malazgirt Zaferinin 947 .yıldönümünde büyük Hakanımız Sultan Alparslan’ı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize vatan bırakan tüm Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı