REKLAMI GEÇ

Başkan Güngör Diyarbakır annelerini ziyaret etti

Başkan Güngör Diyarbakır annelerini ziyaret etti

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Kurban Bayramı’nda eşi ve çocukları ile birlikte Diyarbakır’a giderek çocukları bölücü terör örgütü tarafından zorla dağa götürülen Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Diyarbakır annelerini yalnız bırakmayan Başkan Güngör, annelerin bayramlarını kutladı, terör örgütüne karşı bu haklı ve cesur duruşlarında desteklerini iletti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Temmuz 2022 Çarşamba, 11:05

AK Parti İl Başkanı Güngör, Kurban Bayramı’nı Diyarbakır anneleri ile geçirdi. Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ve 3 Eylül 2019’da başlattıkları evlat nöbetine devam eden Diyarbakır annelerine destek veren Başkan Güngör, Kurban Bayramı’nda annelere gül vererek bayramlarını tebrik etti. Evlat nöbetine devam eden anneler, ellerinde Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğrafıyla Başkan Güngör’ü karşıladı.

“DİYARBAKIR ANNELERİ’NİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Diyarbakır’a gelerek annelere, babalara destek olmak istediğini, burada başlayan mücadelenin farklı illerde de de yankı yarattığını ifade eden Güngör, “PKK’nın nasıl bir terör örgütü olduğunu biliyoruz. Kürtlere ne kadar zarar verdiğini buradaki aileler, annelerimiz, babalarımız feryatlarıyla anlatıyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerin sesi olmaya devam edeceğiz. Evlat nöbetinde ortaya koymuş oldukları bu kararlılık, bu duruş, bu mücadele, bu azim ve irade, bu örgütün sonunu getirecek olan iradedir. Bizler de bu iradeyi önemsiyoruz. Yanlarında olduğumuzu vurgulamak ve destek olmak için bugün buradayız” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SONU GELDİ”
Anne ve babalara gül vererek Kurban Bayramlarını kutlayan Güngör, “Terör örgütünün artık sonu geldi. Annelerin buradaki mücadelesiyle, devletimizin ortaya koymuş olduğu mücadeleyle inşallah ülke gündemimizden tamamen silip atılacak. İnşallah anneler ortaya koymuş oldukları bu mücadeleyle evlatlarına yakın zamanda kavuşurlar. Burada oturan annelerimiz sadece kendi çocukları için değil ailelerinden zorla kaçırılmış bütün çocuklar için eylem yapıyorlar. Ak Parti olarak bütün çocuklarımız gelecek bayrama kadar ailelerine, annelerine kavuşsun diye temenni ediyoruz. Biz annelerin her daim yanındayız. Onların haklı davalarında sonuna kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu mücadelemiz evlatlarımızı alıncaya kadar hem devletimiz hem de aileler tarafından devam edecek” dedi.

Ailelerin evlatlarına kavuşmasını dileyen Başkan Güngör, sonuna kadar annelerin yanında olacaklarını kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı