REKLAMI GEÇ

Basmacı: Denizli’nin bakanı yok

Basmacı: Denizli’nin bakanı yok

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, pamuk desteklerinin Aydın’a ödendiğini, ancak bakanlığın Denizli’yi unuttuğunu öne sürdü, “Denizli’nin bakanı yok” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Haziran 2016 Pazartesi, 15:37

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, çiftçilere bu yıl verilecek desteklerin belirlendiğini ve Resmi Gazete’de yayımlandığını belirtti. Yaptığı yazılı açıklamada desteklerle ilgili rakamları paylaşan Basmacı, “Çivtçi Kayıt Sistemi’ne dahil olan üreticiye dekar başına 11 lira mazot ve gübre destekleme ödemesi yapılacak. Kilogram başına yapılan fark ödemesi desteği, yağlık ayçiçeğinde 40 kuruş, kütlü pamukta 75 kuruş, soya fasulyesinde 60 kuruş, kanolada 50 kuruş, dane mısırda 2 kuruş, aspirde 55 kuruş, zeytinyağında 80 kuruş, buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikalede 5 kuruş, çeltikte 10 kuruş, kuru fasulye, nohut ve mercimekte 30 kuruş, çayda ise 13 kuruş olarak belirlendi” dedi.

Kendilerine ulaşan bilgilere göre bakanlık tarafından kütlü pamuk için Aydın’a destek ödemelerinin yapıldığını belirten Basmacı, “Bakanlık Denizli’deki pamuk üreticisini unutmuş durumda. Denizli’nin bakanı yok sanırım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı