Akbaba: “AKP’nin karnesi zayıf” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Akbaba: “AKP’nin karnesi zayıf”

Akbaba: “AKP’nin karnesi zayıf”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, AKP iktidarının eğitim karnesinin ‘zayıf’ olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Ocak 2020 Cuma, 10:46

Bugün başlayacak olan yarıyıl tatili nedeniyle yazılı açıklama yapan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Türkiye genelinde 18 Milyon, Denizli’de 190 bin öğrencinin tatile gireceğine dikkat çekti,

Akbaba, “2019-2020 eğitim öğretim yarıyılında karne alma sevinci yaşayan öğrencilerimizi kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Tüm öğrencilerimize ve eğitim neferi öğretmenimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Velilerin zayıf notu olan öğrencilere kızmamalarını isteyen Akbaba, “Çocuklarımızın başarısız olduğunu düşünmeyin, her çocuğun içinde bir cevher gizlidir. Çocuğunuzun kırık notu varsa kaynağı çürümüş eğitim sistemimizdir, eğitim siteminin başında bulunanlardır” diye konuştu.

Eğitimde sorunların dağ gibi yığıldığını iddia eden Akbaba, “Bir yarıyıl daha bitti ama eğitim sorunları dağ gibi önümüzde duruyor. Sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen kadrolu öğretmen ayrımı devam ediyor. Her dört okulun birinde ikili eğitim yapılıyor, her yüz okulun 87’sinde spor salonu yok, her yüz okulun 61’inde kütüphane yok, atama bekleyen öğretmenler, bir türlü atanamıyor” dedi.

AKP iktidarında eğitim sisteminin adeta yazboza çevrildiğini savunan Akbaba, “CHP iktidarında eğitim sistemimiz, dünya ile rekabet edebilir duruma gelecek, Öğretmenlerimiz hak ettikleri haklarına kavuşacak ve nerede çocuk varsa orada öğretmen ve okul olacak. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller dilerim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı