REKLAMI GEÇ

CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel Denizli’de

CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel Denizli’de

CHP genel başkan adayı, TBMM Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Denizli’de partisinin il örgütü tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ekim 2023 Cumartesi, 15:46

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde, partililerin oluşturduğu kalabalığa seslenen Özel, 28 Mayıs seçimlerinden sonra kadroların değişmesi yönünde talep oluştuğunu belirterek; “Bu partinin bir evladı olarak bugünlere geldim. Nasıl mücadele ettiğimi biliyorsunuz. Cumhuriyetin 100’ncü yılında; kurucu kadrolara, kuruluş ilkelerine husumet besleyenlerin değil, cumhuriyete sahip çıkanların inancıyla yollara düştük. 14 Mayıs’ta seçim sonuçları geldiğinde hepimiz çok büyük hayal kırıklığına uğradık. Elimizde bir tek 28 Mayıs kalmıştı. Hep beraber koşturmamız gerekiyordu. İki seçim arasında 33 kez otobüsün üstünde, kurucu kadrolara husumet duyanlara ülkeyi bırakmayın diye gayret gösterdik. 28 Mayıs günü son 4 seçimde olduğu gibi bir kez daha aynı sonuç tekrarlandı. O dakikadan sonra artık kadroların önünün açılması gerekiyordu. Bunu genel başkana da söyledim” diye konuştu.

Genel merkez yönetiminin tabandan ve halktan gelen değişim talebini duymadığını ve bu nedenle yola çıktığını kaydeden Özel, “O süreçte genel başkan seçim yenilgisine ‘kaybetmedik, sadece kazanamadık’ demesi, ‘önümüze bakıyoruz’ demesi, halktan ve tabandan gelen sesi duymamaları üzerine yola çıktık. Kaybedecek takımda santrafor oynayacağıma şampiyonluğa oynayan takımın her mevkiinde oynarım. Yeter ki; bu takımı şampiyon yapalım. CHP’nin, nerede duracağını kendisinin belirlediği bir anlayışa dönmesi gerekiyor. Sürekli pozisyon değiştiren, kimliksizleştirilen, CHP’lilerin hak ettikleri koltukları sağdan gelenlere teslim eden, yüzde 1’lik partilere yüzde 5’lik muamelesi yapan anlayışla ilerlenemeyeceğini gördük. CHP önce nerede duracağını bulacak. Altı okun altında duracak. Emeklinin, esnafın, çiftçinin, işçinin, öğrencinin yanında duracak. Kimsesizlerin yanında duracak” dedi.

DELEGELER ÖZEL’İN YANINDA
CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum ise Denizli örgütü olarak Özgür Özel’i destekleyeceklerini ifade etti.

Horzum, “Sırça köşklerde oturup aday belirlemeyin. 28 Mayıs seçimlerinden sonra Denizli örgütü olarak, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları ile birlikte sokaktaydık. Sokak değişim istiyor. İktidar olmanın yolu önce örgütün üzerinde yükselmektir. Örgütün görüşünü politika olarak belirlemektir. Denizli 14 delege ile birlikte Özgür Özel’in yanındadır” diye konuştu.

Yorumlar

Gürcan Günay   -  Bağlantı 16 Ekim 2023, 03:45

Önce sen savun “kuruluş ilkelerini”, FETÖ ve HDPKK ‘ye yancılık yapma, CHP sizin gibiler yüzünden Atatürk’ün partisi olmaktan uzaklaştırıldı, bölücü ve gericilerin yancısı oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı