Sancar, Filiz’e sert sözlerle yüklendi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sancar, Filiz’e sert sözlerle yüklendi

Sancar, Filiz’e sert sözlerle yüklendi

CHP İL Başkanı Teoman Sancar, AK Parti’den istifa eden Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla’nın sözleri üzerinden AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’e yüklendi. Sancar, “Her topa giren Filiz bu konuda neden açıklama yapmıyor?” diye sordu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Haziran 2017 Perşembe, 17:28

CHP İl Başkanı Teoman Sancar, parti merkezinde basın toplantısı düzenledi, gündemdeki konuları değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16. gününe giren “Adalet Yürüyüşü”nü değerlendiren Sancar, “Bu ulvi ve onurlu ‘“Hak ve Adalet Yürüyüşü’ne Denizli Örgütü olarak yürekten katılıyor, aynı heyecan ve duyguyla kendisini alkışlıyoruz. Birinci gününde bizlerinde yanında yer aldığımız bu Adalet Yürüyüşü, hangi anlayış ve ideoloji de olursa olsun ülkemizin tüm vatandaşlarınca yüksek takdir görmüş ve adeta milletimizin yüreklerine ve düşüncelerine tercüman olmuştur” dedi.

AK Partili Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla’nın istifası ve ardından ortaya attığı iddialar üzerinden AK Parti İL Başkanı Necip Filiz’e yüklenen Sancar, “Her nebze ağzından 15 Temmuz darbe girişimini düşürmeyenlere, ‘bizim için FETÖ Terör Örgütüyle mücadele tarihi 17-25 Aralık 2013’tür’ diyenlere, ‘Çınar Meydanı’nda Fetö Terör Örgütünü lanetliyoruz’ diyenlere bizler de kamuoyu adına soruyoruz. Sayın Filiz, AKP İl Başkanı olarak CHP’nin iç işlerine rahatça burnunuzu sokup her nebze Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri ile ilgili alakasız, mesnetsiz açıklamalarda bulunuyordunuz. Şimdi gazete beyanlarına göre eski Rektör Hüseyin Bağcı’nın hakkınızdaki beyanlarına nasıl cevap vermiyorsunuz anlamak mümkün değil! FETÖ Terör Örgütü üyeliği zannıyla yargılanmakta olan Pamukkale Üniversitesi Genel Sekreteri Kenan Çoyan’a sizin referans olduğunuz söyleniyor, hatta Rektör’e mesaj atarak Kenan Çoyan’ın atanmasını önerdiğiniz iddia ediliyor, bu konuda söyleyecek bir lafınız bir sözünüz yok mu da cevap vermediniz, yoksa verecek cevabınız mı yok? Yine Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, AKP’den istifa ederken yapmış olduğu açıklamalarda; Kale’de FETÖ ile mücadele ettiği için kendisine kumpas kurulduğu, yalnız bırakıldığı ve İl Yönetimi’nin kendisinden istifa etmesini istediğini, dilekçe verdiğini beyan etmiştir. Ayrıca FETÖ’nin yurdunu kapattığı için ötekileştirildiğini, AKP İl Yönetimince dışlandığını ve Fetö ile mücadele konusunda yalnız kaldığını açıklamıştır. Bu beyanlar bizce Cumhuriyet Savcılığınca incelenmesi gereken itiraflardır. Bu konuda Cumhuriyet Savcılığını, bu beyanlarla ilgili AKP İl Başkanı Necip Filiz ve Yönetimi hakkında gereken soruşturmanın yapılması konusunda göreve davet ediyoruz” dedi.

Gerek eski Rektör’ün, gerekse istifa eden Kale Belediye Başkanı’nın AKP Denizli İl Başkanı ve yönetimi hakkındaki iddiaları dağın başındaki kuşları rahatsız ettiğini belirten Sancar, “Sizleri rahatsız etmedi. Hayır biz sessiz kalacağız diyorsanız o zaman hatırlatalım meşhur atasözüdür, sükut ikrardan gelir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı