REKLAMI GEÇ

CHP’li Çavuşoğlu: Devlet vatandaşını ölüme terk edemez

CHP’li Çavuşoğlu: Devlet vatandaşını ölüme terk edemez

Çivril’in Emirhisar Mahallesinde biriken elektrik borcunu ödeyemediği için elektriği kesilen 73 yaşındaki kısmi felçli, şeker ve KOAH hastası Ünal Güldal’ı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Devlet vatandaşını ölüme terk edemez” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Nisan 2022 Perşembe, 15:30

Çivril’in Emirhisar Mahallesi’nde yalnız yaşayan 73 yaşında emekli, kısmi felçli, KOAH ve şeker hastası Ünal Güldal’ın elektriği geçtiğimiz günlerde kesildi.

Toplam 4 bin 775 liralık faturayı ödemeye emekli maaşının yetmediğini, AYDEM’e taksitlendirme için başvurduğunu ancak kabul edilmediğini belirten Güldal, yaşlı olduğu için bankaların da kredi vermediğini kaydetti.

Güldal, “KOAH hastası olduğum için buhar makinesi kullanıyorum. Elektriğim kesik olduğundan ilacımı almak için mahalle kahvesine gidiyorum” dedi.

21. yüzyıl Türkiye’sinde borçtan dolayı elektrik kesintilerinin kabul edilemeyeceğini ifade eden Çavuşoğlu, “2022’nin başından itibaren gelen olağanüstü zamları da düşünürsek bu yıl kesintilerin artacağını görebiliyoruz. Enerji bir haktır. Bu hakkı vatandaşlarına verecek olan da sosyal devlettir. Eğer sosyal devlet bu görevini yapamıyorsa, yönettiği ülkede milyonlarca kişiyi elektriksiz bırakıyorsa, artık devleti yönetemiyor demektir. Artık halkına hizmet edemiyor demektir. Var olan hükümet halkına hizmet etmek için değil, beşli çetelere, saray oligarklarına hizmet eden bir hükümet. Bugün kendi halkından dolarla borçlanan bir hükümetle karşı karşıyayız. Böylesine tablo Türkiye’yi felakete götürüyor. Hanelerin yanı sıra tarlada çalışan ürün elde eden, bizim beslenmemiz için çalışan çiftçilerin elektrikleri de kesiliyor. Devlet yönetilmiyor” dedi.

73 yaşındaki KOAH hastası vatandaşın ilacını almak için mahalle kahvesine gitmek zorunda kaldığını belirten Çavuşoğlu, “Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Tüm Türkiye rahat olsun. 5’li çetenin soygununa dur diyecek Kemal Kılıçdaroğlu var. Sizlerin dertlerine ortak olmak ve çözüm bulmak için buradayız. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Yorumlar

Çivrill   -  Bağlantı 29 Nisan 2022, 10:40

Yalnız yaşıyan bir kişinin evine 4775 lira elektrik parası nasıl gelir? Bir de tek başına olduğu halde emekli maaşı yetmiyormuş! Demek ki olayda ya art niyet var yıllardır elektrik parasını ödemedi, yada olay kurgu. Anlamak için az bir akıl yeter.

Ahmet   -  Bağlantı 28 Nisan 2022, 16:34

Enteresan hem de nasıl Enteresan

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı