MHP Buldan’da yeni İlçe Başkanı Yeşim Çankır - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

MHP Buldan’da yeni İlçe Başkanı Yeşim Çankır

MHP Buldan’da yeni İlçe Başkanı Yeşim Çankır

Milliyetçi Hareket Partisi Buldan İlçe Başkanlığı görevine bir kadını atadı. Yeşim Çankır, yetki belgesini İl Başkanı Cafer Birtürk’ten aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Aralık 2018 Salı, 13:58

MHP Buldan ilçe Başkanı Hamdi Taşdelen meclis üyesi adaylığı için görevinden istifa etti. MHP il Başkanı Cafer Birtürk, Taşdelen’den boşalan ilçe Başkanlığı’na Yeşim Çankır’ı atadı.

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, siyasette kadınların da aktif görev almalarının çok önemli olduğunu belirterek, “Av. Gülay Özcan MYK üyesi, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ebru Leman Kalkan, Acıpayam Belediye Başkan adayı Fatma Aksoy’dan sonra bir kadın yöneticiyi de Buldan ilçe Başkanı olarak atadık. Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir, temizlenir. Bulunduğu ortamda saygı ve sevgi artar. Siyasete de kadın eli değsin istiyoruz. Özellikle bu dönemde Denizli MHP’de kadın siyasetçi sayımız artmış durumda. Onların siyasette olması bizim için de övünç kaynağı. Buldan’a da bir kadın başkan atamayı uygun bulduk. Yeşim Çankır kardeşimize görevinde başarılar diliyoruz” diye konuştu.
Birtürk, MHP İlçe Başkanı Yeşim Çankır’a görevlendirme yazısını Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ebru Leman Kalkan ve Kadın Kolları Başkanı Sema Meral ile birlikte verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı