REKLAMI GEÇ

ÖDP: “En Güzel Sesimizi Kaybettik”

ÖDP: “En Güzel Sesimizi Kaybettik”

Yaşar Kemal’in vefatının ardından ÖDP Denizli İl Başkanı Orhun Çoban bir mesaj yayınlayarak ailesine, dostlarına, arkadaşlarına ve de tüm okurlarına baş sağlığı diledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mart 2015 Pazar, 10:18

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Denizli İl Başkanı Orhun Çoban yayınladığı baş sağlığı mesajında “Bırakın onlar krallar için yas tutsunlar. Biz kayıplarımızın arkasından yas tutmuyoruz, onların ideallerini yeni kuşaklara taşımak icin mücadele bayrağını yükseltiyoruz” dedi.

Bugün Anadolu’nun ağladığını söyleyen Çoban açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Biz evde Kürtçe, köyde Türkçe konuşanlar, doğuştan göçmenler, sürgünler, öksüzleri yetimleri bu dünyanın, zulümlere ana babalarının ölümlerine tanık olanlar, ırgatlar, ırgat katipleri, mevsimlik işçiler, küçük yoksul memurlar, öğretmen vekilleri, öğretmenler, atanamayan öğretmenler, pamuk tarlalarının, batozların ırgatları, traktör sürücüleri, çeltik tarlalarında kontrolörler, yaşlı halk şairleri, asker kaçakları, güvencesiz işçileri bu memleketin, yoksulları, sosyalistleri, barış mücadelesi içinde olanları ve eşkiyaları,
En büyük seslerimizden birini yitirdik. Yaşar Kemal arkasında evrende büyük bir boşluk bırakarak o güzel atlardan birine binip gitti. Teselli olur mu bilmeyiz ama ömrünü verdiği, okuduğumuz her satırı hepimizin ezilenlerden yana olmamıza vesile oldu. Onun hayatı da, haksızlıklar karşısında aldığı her tutum da tıpkı eserleri gibi hepimize yol gösterdi. Hayatıyla namuslu, onurlu, cesur, gerçekten yazar olan, yüreği ile yazan, ne pahasına olursa olsun kendi gerçeğini yazan bir kuşağın sembolü oldu. Hepimizin içinde ondan bir parça var. O yüzden içimizde yaşayan o parça yüzünden ölmediğini düşünüyoruz. Yaşar Kemal olsa olsa her dilden, ölü ya da diri her dilden, Anadolu ve Mezopotamya efsaneleri ve söylenceleri arasına karışmıştır. Fiziki varlığının aramızdan ayrıldığı bugün ailesinin, dostlarının, arkadaşlarının, okurlarının başı sağolsun.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı