Prostat Tedavisinde Altın Yöntem: HoLEP - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Prostat Tedavisinde Altın Yöntem: HoLEP

Prostat Tedavisinde Altın Yöntem: HoLEP

Prostat Füzyon Biyopsi ve Multiparametrik Prostat MR yeniliklerinden sonra iyi huylu prostat büyümesi olan hastalara cerrahi gerektiğinde büyük kolaylık sağlayan HoLEP teknolojisi, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde hayata geçirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Şubat 2021 Salı, 15:48

Prostat alanında önemli bir adım olan HoLEP teknolojisinin tanıtımı için Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Üroloji alanında bu zamana kadar birçok hastaya şifa dağıtan Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay, Op. Dr. Süleyman Kayık ve Op. Dr. Alper Başakcı katıldı.

Pandemi önlemleri alınarak hastanede düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay gerçekleştirdi.

Dünyada ve Türkiye’de son yıllarda prostat hastalarının sayısının arttığını ifade eden Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay, “Yaşlı nüfusun artmasıyla prostat hastalıklarının görülme sıklığı da artıyor. İyi huylu prostat büyümesi ile ilgili şikayetleri olan hastaların ortalama yaşam süresinin uzaması ile birlikte hastalığın ilerleyen dönemlerinde ameliyat olma oranları da artıyor. Tıbbi teknoloji üreten firmalar da her geçen gün yeni cihazlar üretiyor. Yatırımını yaptığımız HoLEP de dünyada kabul gören en güncel cihazlardan biri. Dünya ile birlikte eş zamanlı Türkiye’de ve Denizli’de hastanemizde” dedi.

“HOLEP YÖNTEMİ İLE HASTANEMİZDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”
HoLEP yönteminin hastalar için sağladığı kolaylıkları anlatan Prof. Dr. Tuncay, “Cerrahi Hastanesi’nde HoLEP yöntemi ile birlikte yeni bir dönem başlatıyoruz. HoLEP yöntemi diğer yöntemlere nazaran hastalarımıza önemli avantajlar sağlıyor. HoLEP prostat dokusunun lazer ile çıkarılması sonucunda hastalığın tekrar nüksetme durumu ortadan kaldırıyor. Bu yöntemde daha düşük kanama riski, hastane yatış süresindeki azlık ve daha hızlı iyileşme süreci sayesinde, ameliyat sonrasında geçen 24 saat içinde hastalar sondalarından kurtulabiliyor. Bu ve buna benzer birçok kolaylıkları bulunuyor. Hem hastanemize hem de hastalarımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

“DENİZLİ’NİN “ÜROLOJİ ÜSSÜ HASTANESİ” OLACAĞIZ”
Üroloji alanında gerçekleştirdikleri yeniliklere 2021 yılında da devam edeceklerini dile getiren Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tuncay, “2020 yılı hepimiz için zorlu bir yıl olsa da hastalarımız adına sağlık teknolojileri adına yatırım yapmaktan kaçınmadığımız bir yıl oldu. Bu son gerçekleştirdiğimiz HoLEP yatırımı da bunun en güzel örneği. Teknoloji geliştikçe sağlık alanındaki yenilikleri takip etmeye devam edeceğiz. Özellikle üroloji alanındaki güçlü kadromuz ile Denizli’nin ‘Üroloji Üssü Hastanesi’ olacağız. Yalnızca Denizli’de değil Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalarımıza da onların hayatlarını kolaylaştıran, iyileşme süresini kısaltan yöntemler ve teknolojiler ile şifa dağıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı