REKLAMI GEÇ

Uzmanından deniz suyu tavsiyesi

Uzmanından deniz suyu tavsiyesi

Özel Denizli Tekden Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr. Ali Yaşar, deniz ve deniz suyunun hem fiziksel, hem de psikolojik olarak insan sağlığına olumlu etkiler yaptığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Temmuz 2016 Çarşamba, 10:48

Sıcak havalardan bunalanların sahil beldelerini doldurmaya başladığı şu günlerde Özel Denizli Tekden Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr. Ali Yaşar, uygun saatlerde ve güneşin zararlı etkilerinden koruyan kremlerle desteklenmiş güneş ve deniz banyosunun, cilt için son derece faydalı olacağını söyledi.

Deniz ve deniz suyunun faydalarını anlatan Uz. Dr. Ali Yaşar, “Ülkemiz yaz aylarında eşsiz güzelliğiyle, deniz, güneş ve deniz suyunun tüm nimetlerinden faydalanabileceğimiz bir ülke. Henüz anne karnında bir su haznesinin içinde gelişim gösterdiğimizi düşünürsek, biyolojik olarak, suya alışkın ve su sesini seven bir yapımız var” dedi.

Beyin dalgalarının su sesini duyduğu anda kalp ritmi üzerinde sakinleştirici bir etki ortaya çıkardığını belirten Dr. Yaşar, ”Bedenimiz, bu şekilde daha fazla oksijen talep eder ve derin nefes alma ihtiyacı hissederiz. Deniz kenarındaki iyotlu hava ise, zihnin ve bedenin aynı doğrultuda gençleşmesine fayda sağlar” diye konuştu.

NEGATİF İYONLAR MUTLU OLMANIZI SAĞLAR
Deniz havasının güneşle birleştiği noktada cilt üzerinde son derece etkili bir tedavi süreci başlattığının altını çizen Dr. Ali Yaşar, “Deniz kenarında son derece kaliteli bir uyku süreci yaşamamızın altında da deniz havası yatıyor. Oksijeni absorbe etmemizi hızlandıran negatif iyonlarla yüklü deniz havası, strese karşı savaşarak mutlu olmamızı sağlıyor ve bedenimiz enerjiyle doluyor. Deniz havası ayrıca kronik deri hastalıkları üzerinde de güneş ışığıyla birlikte iyileştirici bir etki sağlıyor’ dedi.

DENİZ SUYUNUN ŞİFALI İÇERİĞİ
Araştırmalara göre deniz suyunun içinde 90’a yakın yararlı madde olduğunu ifade eden Dr. Yaşar, “Bunların içinde en önemlisi potasyum klorürdür. Potasyum klorür, cildin elastikiyet derecesini artırır ve cildin dış yüzeyini pürüzsüz, canlı ve genç hale getirir” dedi.

Dr. Ali Yaşar, yaz mevsimi boyunca olabildiğince deniz suyundan ve güneşten istifade etmenin hem fiziksel, hem de psikolojik olarak bedene olumlu etkiler yapacağını vurguladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı