Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen yenidoğan ambulansı hizmette - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen yenidoğan ambulansı hizmette

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen yenidoğan ambulansı hizmette

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli’ye yenidoğan bebeklerin naklini sağlamak amacıyla kullanılacak ambulans tahsis edildi. Ambulansın hizmete girmesiyle yenidoğan bebeklerin nakilleri güvene alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Aralık 2020 Cuma, 12:21

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ve kullanıma giren yenidoğan ambulansı ile hasta ve bakıma muhtaç yenidoğan bebeklerin bakım, tedavi ve izlemleri için uygun bir merkeze nakilleri sırasında yoğun bakım şartlarına uygun şekilde taşınması sağlanacak. Ambulansta yenidoğanların taşınmasında hayati öneme sahip mekanik ventilatör ve oksijen sistemleri içiren kuvöz ve yoğun bakımda ihtiyaç duyulan diğer tıbbi ekipmanlar bulunuyor. Yenidoğan ambulansında, yenidoğan canlandırma programı (NRP) ve ileri yaşam desteği eğitimi almış personeller görev yapacak.

Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, yenidoğan ambulansının bebeklerin transferinde kullanılacağını, yenidoğanların özel eğitim almış personellerle birlikte daha sağlıklı koşullarda naklinin yapılabileceğini söyledi.

Öztürk, “Hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin görevi vatandaşların 112 acil çağrı merkezini araması halinde, hastaya en kısa sürede ulaşarak, tedavisinin yapılabileceği bir merkeze ulaştırmaktadır. İlimizde 35 acil sağlık istasyonunda 480 yetişmiş personel ile birlikte, 1 adet kar paletli ambulans, 1 adet 4 yaralı taşıma kapasitesi olan ambulans, 1 adet yoğun bakım ve obez ambulansı, 2 adet motosikletli acil müdahale ekibi ve yeni eklenen 1 adet yenidoğan ambulansı olmak üzere toplamda 104 adet 112 ambulansı bulunuyor. Tahsis edilen yenidoğan ambulansla birlikte yenidoğan bebeklerin il içi ve il dışı sevklerinde daha kaliteli sağlık hizmet sunacağız” dedi.

Öztürk, pandemi sürecinde acil sağlık hizmeti çalışanlarının büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı