Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı

Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına ilk dozu 14 Ocak’ta uygulanan CoronaVac aşısında ikinci doz uygulaması başladı. Denizli’de kamu, özel, üniversite, aile sağlığı merkezleri, eczaneler ve özel muayenede görevli sağlık çalışanları ikinci doz aşılarını yaptırabilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Şubat 2021 Perşembe, 17:32

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk aşılama çalışmalarını yerinde görmek ve ikinci doz aşısını yaptırmak için Denizli Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Sağlık çalışanlarıyla görüşen ve aşılama çalışmaları hakkında bilgi alan Öztürk, ikinci doz koronavirüs aşısını yaptırdı, bir kez daha pandemiyle mücadelede aşının önemine vurgu yaptı.

Öztürk, “Bildiğiniz gibi koronavirüs ile mücadelede en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarının aşılama işlemlerine 14 Ocak itibariyle başlanmıştı. 28 gün sonra ikinci doz aşıların yapılmasına bugün itibariyle başladık. Birinci dozda olduğu gibi şimdi de sağlık çalışanlarımızın ikinci doz aşılarını çok hızlı bir şekilde tamamlamayı planlıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın ardından birinci doz aşısını yaptırıp 28 günlük süresi dolan diğer vatandaşlarımızın da ikinci doz aşılama işlemlerine geçilecek. Yine Sağlık Bakanlığımızca belirlenen COVID-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisine göre 70 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılama çalışmaları başladı. Aşılama ve tedbirlerle salgının üstesinden geleceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı