Çardak OSB MYO’nun tabelası asıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çardak OSB MYO’nun tabelası asıldı

Çardak OSB MYO’nun tabelası asıldı

Çardak OSB MYO’nun tabelası asıldı. PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, “Bölgenin dokusuna uygun bir MYO olacak” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Ağustos 2018 Perşembe, 15:21

Çardak’ta çalışmaları sürdürülen Çardak OSB (Organize Sanayi Bölgesi) MYO (Meslek Yüksek Okulu) alanını ziyaret eden Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, yapılan çalışmaları ve kaydedilen gelişmeleri yakından inceledi. Rektör Bağ’ın katılımıyla Meslek Yüksekokulu’nun tabelası asıldı.

Rektör Bağ’a Çardak ziyaretinde, PAÜ Genel Sekreter Yardımcısı Yalçın Şenay, Çardak OSB MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Selami Kesler, PAÜ Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Azmi Gün ve Pamukkale Üniversitesi yetkililerinden oluşan heyet eşlik etti.

Ziyaret kapsamında Rektör Bağ ve beraberindeki heyet ilk olarak Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’ü ziyaret etti. Çardak Belediyesi’nden yetkililerin de katıldığı toplantıda, Rektör Bağ ve beraberindeki heyet Çardak OSB MYO’da yapılan çalışmalar ve kaydedilen gelişmeler hakkında bilgilendirildi.

“OSB KİMLİĞİ İLE DİĞERLERİNDEN FARKLI MYO”
Rektör Bağ, “Biz PAÜ yönetimi olarak, bölgede yeterliliklerin sağlandığını gördük ve gerekli girişimlerde bulunarak YÖK’ün de onayıyla Çardak OSB MYO’nun açılışını gerçekleştirdik. Okulumuz, OSB kimliğiyle PAÜ bünyesindeki diğer 16 MYO’dan ayrılıyor. Çardak OSB MYO, özellikle bölgenin dokusuna uygun bir yüksekokul olacak. İlçenin gelişimine hem kültürel anlamda hem de bölgede kurulacak olan sanayi bölgesi kuruluşlarına büyük katkı sağlayacak” dedi.

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, “Yıllardır özlenen beklenen, hayalden öteye geçemeyen Meslek Yüksekokulumuz hayata geçiriliyor. Çardak artık bundan sonra bambaşka nitelikte bir yüksekokula sahip ilçe olarak yerini alacak. Türkiye’de bu özellikte çok az sayıda okul var, bunlardan bir tanesi de Çardak’ta olacak. İlçemiz artık sanayileşme açısından eğitimin merkezi haline gelmiş olacak. Buradaki en büyük görev ilçe halkımıza düşüyor. Yerleşkeler oluşturulması lazım, yeni iş yerlerinin, ticarethanelerin kurulması lazım. Gelen öğrencileri en iyi şekilde misafir edebilmek için sosyal donatıları hazırlamak lazım. Biz de bu noktada halkımızı bilinçlendireceğiz. İlçemize hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.

“NİSAN AYI’NDA DOSYA TAMAMLANACAK”
PAÜ Çardak OSB MYO Müdürü, Dr. Ögr. Üyesi Selami Kesler de “Biz bu sene Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi adı altında bir bölümün onayını senatomuzdan aldık. Bu hafta da YÖK’e onaya göndereceğiz. Nisan Ayı’nda öğrenci alımı için dosya tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı