REKLAMI GEÇ

Avni Örki, Pamukkale Festivali’ni tekrar başlatacağını söyledi

Avni Örki, Pamukkale Festivali’ni tekrar başlatacağını söyledi

Pamukkale’de 1970’li yıllarda düzenlenen ve o dönem tüm Türkiye’nin gözünün çevrildiği, beyaz cennete canlılık kazandıran festival Belediye Başkan Adayı Avni Örki ile birlikte tekrar hayat bulacak. Örki, “Pamukkale Festivali’ni tekrar düzenleyeceğiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mart 2019 Cumartesi, 15:55

Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki’den Pamukkale Festivali müjdesi geldi. Denizli Vosvos Kulübü (DENVOS) ile Kızılay’ın işbirliğinde düzenlenen “Vosvos aşkına, haydi kan bağışına” etkinliğine katılan Örki, direksiyon başına geçerek araçları inceledi. Pamukkale’nin tanıtımı için DENVOS ile işbirliği içinde güzel etkinlikler yapacaklarını ifade eden Başkan Adayı Örki, “Pamukkale’nin turizm alanında marka bir kent haline gelmesi için önemli çalışmalar, projeler hayata geçireceğiz. Özellikle Pamukkale’nin tanıtımına çok önem verecek, marjinal çalışmalarla farkındalık yaratacağız. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde DENVOS ile el ele vererek çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

“BU FESTİVAL İLE PAMUKKALE’Yİ DÜNYAYA TANITACAK”
Pamukkale’de turizmi önemli derecede kalkındıracak festivalden de bahseden Örki, “Pamukkale Ören Yeri’nde düzenlenecek Pamukkale Turizm ve Kültür Festivali’nde konser, gösteri, defile  ve yarışma gibi etkinlikler organize edilecek. Bir hafta sürecek bu festival ile Pamukkale’nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımı sağlanacak. Bu festival ile amacımız tüm Dünya’nın her yıl sabırsızlanarak beklediği ve aylar öncesinden uçak ve otel rezervasyonlarını yaptığı organizasyonların hüviyetine kavuşturmak. Hedefimiz Dünya’da tek olan Pamukkale’ye, yine Dünya’da eşi benzeri olmayan etkinliklerle bir festival kazandırmak. Bu projemiz öncelikle kentimize gelen turist sayısını katlayacak, Pamukkale’nin Dünya’da adından daha da söz ettiren bir hale kavuşmasını sağlayacak. Yatırım anlamında ise bu festival ilçemizde tesislerin ve dolayısıyla istihdamın da artmasına imkan tanıyacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı