REKLAMI GEÇ

PAÜ davasının görüldüğü salonda sanık sandalyeleri değişti

PAÜ davasının görüldüğü salonda sanık sandalyeleri değişti

FETÖ/PDY’nin Pamukkale Üniversitesi örgütlenmesine yönelik davanın devam ettiği 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık sandalyeleri değiştirildi. Sert plastik alaşımdan yapılan sandalyelerin kullanıldığı sanık bölümüne, avukat ve basın mensupları için konulan büro misafir tipi koltuklar konuldu.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 6 Temmuz 2017 Perşembe, 15:18

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik davalar, Denizli Kongre ve Kültür Merkezi’nde kurulan 3 ayrı mahkemede devam ediyor. Daha önce 2. Ve 3. Ağır Ceza Mahkemelerinin bulunduğu komplekste yeni oluşturulan 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılması planlanan yeniliklerden biri hayata geçirildi ve tutuklu sanıkların oturduğu sandalyeler değiştirildi.

5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, FETÖ/PDY’nin Pamukkale Üniversitesi örgütlenmesine yönelik davanın başladığı 13 Haziran’dan bir ay önce, Fuar Alanı’nın bulunduğu binada konuşlandırılan ve duruşma tarihine yetiştirilen salonun sanık ve izleyici bölümüne sert plastik alaşımdan yapılan sandalyeler konulmuştu. 68’i tutuklu 115 sanığı bulunan davada sanık yakınları da düşünülerek salona bu sandalyelerden 200 dolayında monte edilmişti.

Sanıklar ve yakınlarının duruşma boyunca günde 8 saate yakın bu sandalyeler de oturduğu, sanıkların da bu konuda serzenişleri dikkate alınarak, Mahkeme Başkanı tarafından sandalyelerin değiştirilmesine karar verildi. Kararın ardından geçtiğimiz Cumartesi günü plastik sandalyeler kaldırılarak yerlerine 75 adet ofis tipi sandalyeler konuldu.

SALONDA HALEN X-RAY CİHAZI YOK
Bu arada, yeni kurulan 5. Ağır Ceza Mahkemesi salonunun girişinde X-Ray cihazının bulunmaması dikkatlerden kaçmıyor. 2. Ve 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bulunduğu salon girişinde davaların başından bu yana bulunan X-Ray cihazından 5. Ağır Ceza Mahkemesi girişine de konulması güvenlik açısından önem arz ettiği dillendirilirken, buraya kurulması için henüz cihaz bulunamadığı öğrenildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı