FETÖ’nün Beyağaç davası başladı, eğitim kurumlarında erteleme var - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

FETÖ’nün Beyağaç davası başladı, eğitim kurumlarında erteleme var

FETÖ’nün Beyağaç davası başladı, eğitim kurumlarında erteleme var

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik açılan davalar devam ediyor. EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde kurulan 2. ve 3. Ağır Ceza Mahkemelerinde sürdürülen davalarda bugün iki duruşma başlaması bekleniyordu. Sabah saatlerinde 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, örgütün Beyağaç yapılanmasına yönelik davanın ilk duruşması başlarken, eğitim kurumları yapılanmasına yönelik davanın 2. duruşması tanıklar gelmeyince öğleden sonra saat 14.00’e ertelendi.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 20 Mart 2017 Pazartesi, 12:25

BEYAĞAÇ YAPILANMASI
FETÖ/PDY’nin Beyağaç yapılanmasına yönelik 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşması başlayan davanın 3 tutuklu, 13 tutuksuz sanığı bulunuyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlar Beyağaç İlçesi’ne uzanmış, örgütün ilçe yapılanmasında yer aldığı, örgüt adına bağış topladığı iddia edilen 16 kişi’den 3’ü tutuklanmıştı. Davanın ilk duruşması kimlik tespiti ile başlandı ve sanıklara iddianame okundu. Duruşmada sanıkların savunmaları devam ediyor.

TANIKLAR GELMEYİNCE ERTELEME OLDU
FETÖ/PDY’nin eğitim yapılanmasına yönelik açılan davanın 2. duruşması başlamadan öğleden sonraya ertelendi. Mahkeme heyeti, tanıklardan bazılarının duruşmaya gelmemesi üzerine celseyi öğleden sonra saat 14.00’e erteledi. Sabah saatlerinde, EGS Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık, sanık yakınları ve avukatları hazır bulundu. Ancak Mahkeme Heyeti, iki saatlik bir gecikmenin ardından bazı tanıkların gelmediğini gerekçe göstererek celseyi öğleden sonraya ertelediğini duyurdu. Örgütün Denizli’deki eğitim yapılanmasına yönelik 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 12 tutuklu, firarilerle birlikte 50’ye yakın sanığı var.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı