REKLAMI GEÇ

Delikliçınar 15 Temmuz Şehitler Meydanı doluyor

Delikliçınar 15 Temmuz Şehitler Meydanı doluyor

Hain darbe girişiminin birinci yıldönümü etkinlikleri Delikliçınar 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda başlamak üzere. Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları için hazırlıklar tamamlanırken, halk meydana giriş yapmaya başladı.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 15 Temmuz 2017 Cumartesi, 18:18

Tüm yurt genelinde olduğu gibi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Denizli’de de yapılıyor. Delikliçınar 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda hazırlıklar tamamlandı, halk güvenlik güçlerinin yoğun önlemleri arasında meydana alınmaya başlandı.

Vatandaşlar meydana girişte sıkı kontrolden geçirilirken, 15 Temmuz şehitlerinin isimleri okunuyor ve kalabalık hep bir ağızdan ‘burda’ diyerek yoklama veriyor. Meydana girenler, hoparlörler ile atılan sloganlara da eşlik ediyor.
Meydanın her köşesine çadırlar kuruldu, Türk bayraklarıyla donatıldı. Konuşmaların yapılacağı ve aktivitelerin sunulacağı platformu kurma çalışmaları da tamamlandı.

Etkinlikler saat 21.00’de başlayacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından Türk Tasavvuf Musikisi Konseriyle start alacak. Ardından Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı konser verecek. Protokol konuşmalarının ardından Kuran-ı Kerim ve dualar okunacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gece 02.30’da yapacağı konuşma Büyükşehir Belediye binasında bulunan dev ekrandan yayımlanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı