Fırıncılardan yangın bölgelerine ekmek yardımı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Fırıncılardan yangın bölgelerine ekmek yardımı

Fırıncılardan yangın bölgelerine ekmek yardımı

Denizli Fırıncılar Odası, ülkenin dört bir yanında başlayan orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar için harekete geçti. Denizli’den yangın bölgelerine ekmek gönderilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Temmuz 2021 Cuma, 10:49

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4 noktada başlayan orman yangınları ile Osmaniye, Adana ile birlikte Muğla’nın Marmaris ve Bodrum ilçelerinde de orman yangınları meydana geldi.

Tarihin en büyük yangınları olarak kayıtlara geçen olaylarla ilgili olarak birçok yerleşim birimi tahliye edilirken, can kayıpları da yaşandı. Yaşananlar üzerine Denizli’de fırıncılar da harekete geçti. Yangın bölgelerinde mağdur olan vatandaşlar için yardım etme kararı alındı.

Mağdur olan vatandaşların ekmek sıkıntısı çekmemesi adına yangın bölgelerine binlerce ekmek göndereceklerini belirten Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, Denizlili fırıncılar olarak mağdur olan vatandaşlar için en kısa sürede bölgelere ekmek göndereceklerini söyledi.

Fırıncı esnafının bu tür durumlara karşı hassas olduğunu ifade eden Karadaban, “Bilindiği üzere Ege ve Akdeniz bölgelerinde birçok yerde büyük yangınlar çıkmıştır ve halen bu yangınlar bazı bölgelerde devam etmektedir. Vatandaşlarımız çıkan yangınlardan olumsuz etkilenmiş hatta bazı vatandaşlarımız da hayatını kaybetmiştir. Mağdur olan vatandaşlarımız için Denizlili fırıncılar olarak ekmek yardımı yapmaya karar verdik. En kısa zaman içerisinde ekmeklerimizi yangın bölgelerine göndereceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı