REKLAMI GEÇ

Meteoroloji’den sıcaklık düşüşü ve zirai don uyarısı

Meteoroloji’den sıcaklık düşüşü ve zirai don uyarısı

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası Denizli’yi de etkileyecek, Pazartesiden itibaren sıcaklığın düşmesi ve yağmur bekleniyor. Meteoroloji 12-15 Nisan arasında Denizli’ye zirai don uyarısı yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Nisan 2022 Pazar, 18:21

Meteoroloji’nin tahminlerine göre, Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası, pazartesiden itibaren ülkede etkili olacak. Denizli’yi de etkisi altına alması beklenen soğuk hafa dalgası Denizli’de üç gün etkili olacak.

Pazartesi günü gök gürültülü sağanak yağışın beklendiği Denizli’de, perşembeden itibaren sıcaklıklar yeniden yükselecek.

Meteoroloji, Denizli’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda il için zirai don uyarısı yaptı. Denizli için 12-15 Mayıs tarihlerine dikkat çeken meteoroloji şu açıklamayı yaptı:
“Yapılan son değerlendirmelere göre; 11.04.2022 Pazartesi günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (10-15 derece) azalması bekleniyor. Ülkemizin büyük bir bölümünde görülmesi beklenen yağışların ise zamanla kuzey iç ve doğu bölgelerde yüksek kesimler başta olmak üzere yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Salı günü ilk saatlerden itibaren Karadeniz’in iç ve yüksekleri, İç Ege, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Anadolu, Akdeniz’in iç ve yüksekleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun yükseklerinde zirai don tehlikesi bulunmaktadır. Genel olarak Cuma günü sabah saatlerine kadar, doğu kesimlerde Pazar gününe kadar görülmesi beklenen zirai don tehlikesine karşı tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, kendi bölgeleri için meteorolojik rapor ve uyarıları dikkatle takip etmeleri önem arz etmektedir.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı