Siyasete adanmış bir ömür: Kazım Arslan - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Siyasete adanmış bir ömür: Kazım Arslan

Siyasete adanmış bir ömür: Kazım Arslan

Antalya’da geçirdiği beyin kanaması nedeniyle 65 yaşında hayatını kaybeden Kazım Arslan, geride siyasete adanmış bir ömür bıraktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Haziran 2019 Cuma, 10:06

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ölümüyle büyük üzüntü yarattı. Arslan, geride siyasete ve Atatürkçü düşünceye adanmış bir ömür bıraktı.

İşte Kazım Arslan’ın yaşam öyküsü:

17 Mart 1954’te Tavas’ın Solmaz Köyü’nde doğan Arslan, 1976’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1979-1999 arasında Denizli’de serbest avukatlık, 4 yıl Denizli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2 yıl Disiplin Kurulu Üyeliği yaptı.

1984-1989 arasında Denizli’de SODEP İl Yönetim Kurulu Üyeliği’ne, 1989’da SHP İl Sekreterliği’ne, 1991’de SHP İl Başkanlığı’na seçildi.

1992-1995 arası CHP İl Başkanlığı yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’ni 6 sene, Genel Sekreter Yardımcılığını 4 sene, Genel Başkan Yardımcılığı görevini 1 sene yürüttü.

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanlığı ve Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şube Başkanlığı görevlerinde de bulunan Arslan, “Siyasete Adanan Hayat” adlı bir kitap kaleme aldı.

2014 yerel seçimlerinde CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan, 25. ve 26. dönemlerde Denizli milletvekili seçilen Arslan, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliği yaptı. Arslan, 27. dönemde yeniden Denizli Milletvekili seçildi.

Arslan, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı