Dağda mahsur kalan ve 13 saat sonra kurtarılan 3 gence sokağa çıkma yasağı cezası - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Dağda mahsur kalan ve 13 saat sonra kurtarılan 3 gence sokağa çıkma yasağı cezası

Dağda mahsur kalan ve 13 saat sonra kurtarılan 3 gence sokağa çıkma yasağı cezası

Başkarcı Mahallesi’nden İsrafil Deresi mevkisine dün sabah saatlerinde yürüyüşe çıkan 3 genç, AFAD ekipleri tarafından 13 saatlik bir çalışmayla bulundu ve güvenli bölgeye indirilerek sağlık ekiplerine teslim edildi. 3 genç, sağ salim kurtulduklarına sevinemeden sokağa çıkma yasağı cezası yedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ocak 2021 Pazartesi, 14:33

Başkarcı Mahallesi’nden İsrafil Deresi mevkisine dün sabah saatlerinde yürüyüşe çıkan Samet Pehlivan (19), Ömer Özkaya (20) ve Enes Buldanlı (21), akşam saatlerinde dönüş yolunu kaybedince durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirmiş, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince 13 saatlik bir çalışmanın ardından bulunmuştu.

Havanın kararmasının ardından yollarını kaybeden 3 gencin, geceyi sığındıkları kayanın altında geçirdiği ortaya çıktı.

SOKAĞA ÇIKMA CEZASI
13 saat sonra Karcı Dağı’nda bulunan 3 genç, AFAD görevlilerince iki saatlik yürüyüşün ardından güvenli bölgeye indirildi.

Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen ve Bereketler Polis Merkezi Amirliğine götürülen 3 kişi hakkında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden tutanak tutuldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı