Zehirlenen 62 askerden 60’ı taburcu edildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zehirlenen 62 askerden 60’ı taburcu edildi

Zehirlenen 62 askerden 60’ı taburcu edildi

Denizli Valisi Hasan Karahan, 11. Komando Tugay Komutanlığında görev yapan ve gıda zehirlenmesi şüphesiyle kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan 62 askerden 60’ının taburcu edildiğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Haziran 2018 Pazartesi, 15:37

Vali Karahan, Tugay Komutanlığında görevli 62 askerin gıda zehirlenmesi şüphesinin ortaya çıkmasının ardından kentteki hastanelerde tedavi altına alındığını hatırlattı.

Askerlerin ilk andan itibaren tedavilerinin sürdüğünü ifade eden Karahan, “Askerlerimizin sağlık durumlarını sürekli takip ediyoruz. Çok şükür hiçbirinde hayati tehlikenin olmaması sevindirici. Olayla ilgili Sağlık Müdürlüğü ve biz işlem başlattık. Yemeklerden ve sudan numune alınıp laboratuvara gönderildi” dedi.

11. Komando Tugay Komutanlığında görev yapan ve gıda zehirlenmesi şüphesiyle kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan 62 askerden 60’ı taburcu edildiğini belirten Vali Karahan, “2 askerin tedavisi sürüyor. Onlar da yarın görevlerine dönebilecek” diye konuştu.

Denizli Tugay Komutanlığında görev yapan 62 asker dün gıda zehirlenmesi şüphesiyle, kentteki çeşitli hastanelere kaldırılmıştı. Vali Karahan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk ile İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, tedavi gören askerleri ziyaret etmişti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı