REKLAMI GEÇ

DOD’un kahvaltısına büyük ilgi

DOD’un kahvaltısına büyük ilgi

Denizli Otizm Derneği (DOD) üyeleri ve gönüllüleri yeni yılın ilk pazar kahvaltısında otizm dostlarıyla buluştu. Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü’nün de katıldığı kahvaltıya STÖ temsilcileri de büyük ilgi gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ocak 2018 Pazartesi, 12:44

Denizli Otizm Derneği tarafından yeni yılın ilk pazar gününde Saki Restoran’da gerçekleştirilen kahvaltıda otizmli çocuk aileleri ile otizm dostları bir araya geldi. Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü’nün de katıldığı kahvaltıya sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de büyük ilgi gösterdiği görüldü.

Kahvaltıya DESİAD Başkanı Okan Konyalıoğlu, DESİAD ve DENİB YKÜ Bekir Serdar Mutlubaş, Pamukkale Rotary Kulübü Başkanı Uğur Didin, Özel Çocukları Kuruma Derneği Başkanı Ayten Bahtiyar, Denizli Down Sendromu Derneği Başkan Yardımcısı Yücel Çakmak, Türk Kadınlar Birliği Denizli Şube Başkanı Berrin Şengün, DSO Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu, Denizli Valiliği AB Proje Koordinatörü Murat Urhan, PAÜ Çocuk Psikiyatristi Yrd. Doç. Dr. Ömer Başay, Özel Eğitimciler Derneği Denizli Şubesi Üyeleri ve DEGİAD üyeleri katıldı.

YENİ YILDA AYRIMCILIK SON BULSUN
Denizli’deki otizm dostu birey sayısının her geçen gün artmasından memnuniyet duyduklarını belirten DOD Başkanı Dudu Karaman Dinç, otizmli çocukların ve ailelerinin toplumla entegrasyonunun sağlanması amacıyla yürüttükleri çalışmaların aralıksız süreceğini söyledi.

Dinç, “Gönüllü ağımızın her geçen gün gelişmesinden mutluluk duyuyoruz. Bazı kazanımlar olmasına rağmen ne yazık ki 2017 yılı otizmli bireyler ve aileleri açısından oldukça zorlu geçti. Eğitim, spor ve sosyal yaşam başta olmak üzer her alanda ayrımcılıklar sürdü. Otizm Eylem Planı’nın resmi gazetede yayınlanmasının etkilerini gündelik hayatta henüz göremedik. Bu yıl boyunca ülke çapında ve ilimizde Otizm Eylem Planı’nın hayata geçirilmesinin takipçisi olacağız. Ayrımcılığın son bulduğu, bütün engel gruplarındaki bireylerin hayata eşit ve onurlu katılımı yolunda önemli adımların atıldığı bir yıl olmasını dileriz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı