Hisarlıoğlu: “Cezalar ağırlaştırılmalı” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hisarlıoğlu: “Cezalar ağırlaştırılmalı”

Hisarlıoğlu: “Cezalar ağırlaştırılmalı”

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Yaşar Hisarlıoğlu, son zamanlarda artan çocuk istismarı ve cinayetlerin önlenmesi için cezaların ağırlaştırılmasını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Temmuz 2018 Salı, 17:55

Sapıkların alçak saldırıları ile tüm toplumu hedef aldığını belirten Hisarlıoğlu, “Toplumsal düzenini tesis eden hukuk kurallarından ziyade ahlak kuralları olmuştur. Gerek bireyle bireyin gerekse bireyle devletin ilişkilerinde önemli bir rol teşkil eden ahlakı erdemler hukukun ötesinde bir işlev tesis etmektedir. Zira kanunlarda yasak olan davranış ve eylemler ile bunların müeyyideleri belirtilirken ahlak vicdanın harekete geçmesini sağlayarak suçun oluşması engellemektedir. Tarih boyunca büyük şahsiyetler yetiştiren ve dünyaya nizam veren Türk milleti şüphesiz yüksek bir kültür ile birlikte yüksek bir ahlaka da sahip olmuştur. Sinesinde sayısız kahraman, mazisinde görkemli zaferler olması sahip olduğu ahlaki değerler sayesinde mümkün olmuştur” dedi.

Özellikle son dönemlerde ivme kazanan “cinsel istismar” ve çocuklara yönelik tacizler, cinayetlerin milletin geleceğini ipotek altına aldığın ifade eden Hisarlıoğlu, “Yüreklerimizi yakan, öfkemizi kabartan bu suçun failleri en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. İnsanlıktan çıkmış, canavarca masum yavrularımızın onur ve iffetine göz dikmiş olan bu ‘haysiyetsiz sapıklar’, bu alçak saldırıları ile aslında tüm toplumumuzu hedef almışlardır. Zira, çocuklarımız bizlerin yarınları, umutları ve onların sağlam birer birey olarak yetişmesi ise borcumuzdur. Böylesi adi bir suçun faili olan kokuşmuş şahıslar, hayatları boyunca dışarı çıkamamalıdır. Bu caniler, hapis köşelerinde çürümeli, hastalıklı zihniyetleri toplumsal hayattan uzak tutulmalıdır. Varlığını Türk Milleti’ne adayanların otağı olan “Ülkü Ocakları” olarak, bu konuda gerekli önlemlerin alınması için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bir an evvel çocuklara yönelik suçların cezaları arttırılarak, bu konuda caydırıcı düzenlemeler yapılmalıdır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı