REKLAMI GEÇ

Hac kayıt başvuruları başladı

Hac kayıt başvuruları başladı

Denizli’de ilk defa hacca gitmek isteyenlerin başvuruları ile hac kayıt güncellemeleri başladı. İşlemler 14 Aralık’a kadar devam edecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Aralık 2018 Pazar, 11:51

Müftü Mehmet Aşık, 2018 yılı hac kurasına giren hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri, Diyanet İşleri Başkanlığınca otomatik olarak yapıldığını ve hacı adaylarının durumlarını http://www.hac.gov.tr internet adresinden sorgulayıp öğrenebileceklerini belirtti.

Hac ön kayıt müracaatı ve hac kayıt güncellemeleri hakkında açıklama yapan Müftü Aşık, “2019 yılında Hacca gitmek üzere ‘İlk Defa Kayıt’ yaptıracakların ilgili bankalara ve PTT şubelerine 8-14 Aralık 2018 tarihleri arasında 20 TL ön kayıt ücreti yatırmış olması gerekmektedir. Ön kayıt ücretini yatırdığına dair dekont ile nüfus cüzdanı fotokopisiyle beraber il ve ilçe Müftülüklerimize müracaat etmelidir. Ayrıca vatandaşlarımız istemeleri halinde kayıt başvurusunu, ‘http://www.hac.gov.tr’ internet adresinden elektronik ortamda kendileri de yapabileceklerdir. 2018 yılında hac kurasına giren ve daha önce hac kaydı bulunan adayların; konaklama türlerinde, kayıtlı olduğu il ve ilçesinde, iletişim yani cep telefonu bilgilerinde, kura birliktelik işlemlerinde değişiklik yapmak istedikleri takdirde bu işlemlerini de 8-14 Aralık 2018 tarihleri arasında müftülüklerden yaptırmaları gerekmektedir. 2019 Yılı Hac kurası, 28 Aralık Cuma günü saat 15.00’de Başkanlığımızın belirleyeceği yerde, bilgisayar ortamında ve basın huzurunda çekilecektir. Kura çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşlarımızın, ‘Kesin Kayıt Yaptırabilir’ belgelerini cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabileceklerinden, özellikle cep telefonu bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Kesin kayıt işlemleri ise 02 – 11 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı