REKLAMI GEÇ

Kızılay Şube Başkanı Deniz’den velaket çağrısı

Kızılay Şube Başkanı Deniz’den velaket çağrısı

Aldığı kurban vekaletleriyle geçen yıl en fazla vekalet alan şube sıralamasında dokuzuncu olan Türk Kızılay’ı Denizli Şubesi, bu yılı da il onun içinde tamamlamak için çalışmalara başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Temmuz 2019 Pazartesi, 15:17

Denizli Valisi Hasan Karahan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, krban vekaletlerini Türk Kızılay’ı Denizli Şubesi’ne verdi. Kızılay Şube Başkanı Adem Salih Deniz, kurban vekaleti konusunda vatandaşlara çağrı yaptı

Kurban fiyatlarının ne kadar olduğuve vekalet şartları konusunda bilgi veren Başkan Deniz, “ Bu yıl  kurban vekalet hisse bedeli yurt içi 850 Lira yurt dışı 725 Liradır. Türkiye çapındaki tüm et ve süt kurumları kurban bayramında sadece Kızılay’a hizmet veriyor” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ YIL BOYU DOYUYOR
 “Kurban kesimleri Kurban Bayramı’nın üçüncü gününe kadar devam ediyor” diyen Başkan Deniz, “Türk Kızılayı’nın almış olduğu kurban vekaletleri veteriner hekim, kameraman, müftülükten bir din görevlisi ve noter nezaretinde yapılıyor. Kurban kesimleri Kurban Bayramı’nın üçüncü gününe kadar devam ediyor. Et ve Süt Kurumunda kesilen hayvanlar ilk olarak dinlenme odasına sonra soğuk hava deposuna daha sonrasında işlenmiş et olarak raf ömrü 18 ay olan konserve kutularda muhafaza ediliyor ve yıl boyu ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor’’ dedi.

VEKALET EVLERDE DE ALINABİLİYOR
Diğer taraftan kurban vekaletlerinin evlerden de alınabildiğini söyleyen Denizli Kızılay Şube Başkanı Deniz, kurban vekaletinde oldukça titiz çalışıldığını dile getirerek, “Her bir hayvanın karkas et olarak 150 kg olması gerekiyor. Kızılay Kurban vekaletinde oldukça dikkatli ve titiz yaklaşıyor. Vatandaşlarımız eğer evlerinden çıkamayacak durumda iseler bize telefon ettikleri takdirde biz evlerine giderek vekalet alabiliyoruz’’ diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı