YANAK YANAĞA - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

YANAK YANAĞA

26 Ağustos 2012 Pazar

Bayram gelmiş neyime, Kan damlar yüreğime, türküsü ile sonlanan önceki yazıya olumlu, olumsuz bir çok tepki geldi. Tepki verilmesi bile çok güzel. İnsanların okuyup düşündüklerini gösteriyor.

Keşke yanılsaydık. Keşke karamsarlığımız boşa çıksaydı. Geçen bayram haftasında Hakkari’de, Şırnak’ta, Gaziantep’te kaç insanımızı kaybettik takip ediyor musunuz? Bomba, mayın, çatışma, kaza derken kaç can gitti?

Osman Pamukoğlu, bir TV programında Hakkari’de devlet otoritesinin kalmadığını anlatarak, Hakkari Elden gidiyor mu? Sorusunu ortaya attı. Başbakan esti gürledi; “Kimsin sen? Senin gramın ne çapın ne? General olmuş. General olsan ne yazar.” Son cümle doğru gerçekten. General olsan ne yazar diyor ya, doğru Allah için. Memlekette general kalmadı, desek yeri. Ama güzel ülkemde hiçbir şey aksamadan yürüyor. PKK’nın iyice azıtıp, kentleri yolları kontrol etmesi dışında.

Bir aydır Hakkari cayır cayır. Şemdinli kent merkezinde sokak sokak çatışmalar oluyor. Dahiliye nazırımız İdris Bey, Hakkari sokaklarında yanında yüzlerce silahlı muhafız ile dolaşmak istedi. Taşlandı, yuhalandı, linç edilmeye çalışıldı, küfürler, sloganlar havada uçuştu, korumalar sağa sola ateş etmeye başladı. Bakan, bir dükkana sığınarak canını kurtardı. Kepenkler kapatıldı. Korumalar adeta bir operasyonla çıkardılar bakanı.

Hakkari Elden gidiyor mu diyene cevap; Kimsin sen? Senin gramın ne, çapın ne?

PKK teröristleri yollarda devriye atıyor. BDP’li vekillerle buluştular kameralar önünde. Kucaklaşıp, sevinç gösterileri yaptılar. Manzara aslında aylardır bilinenin ifşası, o kadar. Sen istediğin kadar lanetle. Artık dağlardan yollara, kentlere iniyorlar. Bu kepazeliğe siyasetçiler çok şaşırarak ve öfkelenerek tepki verdiler. Günaydın beyler.

En anlamlı ve sert tepki başvekil yardımcısı Arınç’tan geldi. O da esti gürledi. Malum Arınç’ın ortası yok. Ya asıp kesiyor, ya da gözyaşlarına boğuluyor. Ne dedi Arınç?

Lütfen dikkat: “Kadın milletvekilleriyle erkek teröristlerin sarmaş dolaş olduğu, yanak yanağa birbiri kutladığı bir görüntüye müstahak değiliz millet olarak, bunu yapamazsınız.” Sorun kucaklaşma değil sanki. En sert tepki kadının erkeği kucaklamasına. Nasıl ama?

İki gün sonra aynı yolda, aynı yerde PKK askeri aracı bombaladı, tam beş şehit! Nerede devlet?

* * *

Bundan tam 90 yıl önce 26 Ağustos 1922 ‘de Büyük Taarruz başladı. 30 Ağustos günü Mustafa Kemal Paşa, Fevzi Paşa, İsmet Paşa’ların komutasındaki ordumuz büyük bir zaferle emperyalizmin paralı ordusunu yerle bir etti.

BU BÜYÜK SAVAŞTA TAM YÜZ OTUZ YEDİ BİN MEHMET ŞEHİT OLDU. Ruhları şad olsun. Türk ulusunun en büyük bayramı, bütün sulandırma ve unutturma çabalarına inat, kutlu olsun.

* * *

AVUKAT MURAT ATICI’ya

Sevgili dostum, ağabeyim, meslektaşım, Murat Atıcı’yı bayram günü bir trafik kazasında kaybettik. Yaşadığı onca sıkıntıya rağmen yüzü her daim gülen, yüreği insan sevgisi ile dolu aydın, saygıdeğer bir dosttu. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun…

Not: Yazılar ile ilgili hukuki sorumluluk yazarların kendilerine aittir

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı