Özel PEV matematiği oyunla öğretiyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Özel PEV matematiği oyunla öğretiyor

Özel PEV matematiği oyunla öğretiyor

Özel Pev Okulları, alanında uzman akademisyenler tarafından geliştirilmiş birbirinden farklı ve yaratıcı düşünmeyi destekleyen matematik oyunlarını öğrencileri ile buluşturma çalışmalara başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Şubat 2019 Cuma, 11:51

Eğitimde öğrenci merkezli ve keşif odaklı öğrenmeyi benimseyen Özel PEV Okulları, öğrencilerin en iyi oyunla öğrendiğinin bilincinden yol çıkarak “Pentalitha Ekibi”yle işbirliği yaparak keyifli bir eğitim sürecine adım attı. Çalışmaların ilk adımı “Pentalitha Matematik Oyunları Programı”nı uygulayacak olan PEV Okulları ilkokul sınıf öğretmenleri ve ortaokul matematik öğretmenlerinin eğitimi oldu.

Çalışma doğrultusunda öğretmenlere “Pentalitha Ekibi” tarafından matematik ve güncel eğitim yöntemleri hakkında bilgi verildi. Eğitim anlayışında öğrencilerin özgün ve kalıcı öğrenmelerini benimseyen Özel PEV Okulları, Denizli’de “Pentalitha Matematik Oyunları Ekibi” ile çalışan ilk kurum olma niteliğine de sahip oldu.

Genel Müdür Pınar Kaya, alanında uzman akademisyenler tarafından geliştirilen oyunların öğrencilere yeni bir matematik anlayışı benimseteceğini ve öğrencilerin öğrenme sürecinde daha aktif olacaklarını belirtti. Kaya, “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminde 3 ve 4. sınıfların ders programlarına dahil olan matematik oyunları zamanla okul öncesinden liseye kadar tüm kademelerde uygulanacak” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı