REKLAMI GEÇ

Özel PEV Okulları’nda 19 Mayıs coşkusu

Özel PEV Okulları’nda 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Özel PEV Okulları’nda coşkulu törenlerle kutlandı. PEV, hafta boyunca devam eden etkinlikleri kent sokaklarına da taşıdı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Mayıs 2019 Pazar, 17:29

19 Mayıs haftası, Özel PEV Okulları’nda renkli etkinliklere sahne oldu. Beden Eğitimi Zümresi tarafından organize edilen spor turnuvaları hafta boyunca sürdü. Streetball, voleybol, futsal, langırt turnuvaları oldukça çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Yapılan müsabakalar sonunda birincilere ödüller verildi.

PEV Okul Bandosu ve sporculardan oluşan grup şehir merkezinde gençlik yürüyüşü düzenledi. Marşlar eşliğinde yürüyen bando takımı ve sporculara halk alkışlarla büyük destek verdi.

Etkinliklerde münazara takımında ve müzisyen öğrenciler de yerlerini aldı. Edebiyat Zümresi rehberliğinde yürütülen Münazara Kulübü PEV Konferans Salonunda bir gösteri maçı gerçekleştirdi. Gençler, münazara maçında düşüncelerin en dikkat çekici ve en net şekilde nasıl aktarılabileceğini gösterirken empati ve dinleme davranışlarının de ne kadar önemli olduğunu en güzel biçimde yansıttılar.

Münazarada Nihansu Kuru ve Dilara Kaplan’dan oluşan takım birinci oldu ve ödüllerini Lise Müdürü Hanife Kara’dan aldı.

Program, öğrencilerin konserleri ile devam etti. Lisenin her kademesinden toplamda 25 öğrencinin yer aldığı konserler büyük beğeni topladı. Beatboxtan pop müziğe, rock müzikten yabancı müziğe çok geniş bir yelpazede şarkılarını söyleyen PEV lise öğrencileri hem yeteneklerini sergilediler hem de dinleyicilere eğlenceli anlar yaşattılar.

PEV 100. yıl Kutlama Töreni, Ata’mız ve şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı.

Lise Müdürü Hanife Kara’nın günün önemini anlattığı konuşmasının ardından modern danslar, halk dansları, aşık-maşuk oyunu ve step takımının yer aldığı gösteriye 9. sınıf öğrencilerinin drama öğretmenleriyle hazırladıkları oratoryo damga vurdu.

Ata’mızın Samsun’a çıkış sürecinin anlatıldığı oratoryo izleyenlerden büyük alkış aldı.

Bütün PEV öğrenci ve öğretmenlerinin coşkuyla söylediği Gençlik Marşı’yla tören sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı