REKLAMI GEÇ

Özel PEV Okulları’nda Mustafa Kemal Ruhu

Özel PEV Okulları’nda Mustafa Kemal Ruhu

Özel PEV Okulları, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklere imza attı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Kasım 2017 Cuma, 15:54

Özel PEV Okulları’nda hafta başında koridorların Atatürk resimleri ve o dönemin eşyaları ile renklenmesiyle başlayan süreç 10 Kasım’da doruk noktasına ulaştı.

09.05’te okul bahçesinde başlayan anma töreninde PEV ailesi okul öncesinden lise son sınıfa kadar tam kadro hazır bulundu. Saatlerin 09.05’i gösterdiği anlarda siren sesleri eşliğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi PEV’in bahçesinde de yaşam durdu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar KAYA anlamlı ve duygu dolu bir konuşma gerçekleştirdi.

Ardından Özel PEV Okulları Konferans Salonu’nda ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç farklı anma programı gerçekleşti.

Özel PEV Okulları Amiroğlu Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı programlarda dönemin acısını yansıtan canlandırmalara, Mustafa Kemal’in yaşam öyküsüne, duygulu şarkılara ve birçok etkinliğe yer verildi
Etkinliğe katılanlar duygu dolu dakikalar yaşarken PEV’de Atatürk ruhunun ne kadar dolu yaşatıldığını dile getirdiler.

Yer aldığı her etkinlikte Mustafa Kemal ilke ve devrimlerinin izinden giden Özel PEV Okulları, bir 10 Kasım’da daha bu ruhu canlı tutacağını tüm katılımcılara göstermiş oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı