PEV’den “Eğitimde iyi örnekler” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PEV’den “Eğitimde iyi örnekler”

PEV’den “Eğitimde iyi örnekler”

Özel PEV Okulları öğretmen ve yöneticileri Sabancı Üniversitesi’nde düzenlene Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na katıldı. PEV’in öğretmenleri farklı deneyimler kazandı, katıldıkları atölye çalışmalarında kendi tecrübelerini paylaştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Nisan 2018 Salı, 17:10

Türkiye’de eğitime katkı sağlamak amacıyla kurulmuş Eğitim Reformu Girişimi platformu tarafından 15 yıldır düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Sabancı Üniversitesinde gerçekleşti.

Eğitimde Düşünme Becerisi, Eğitimde Dijital Okuryazarlık, Eğitim Ortamlarında Etkili ve Sağlıklı İletişim, Eğitimde Ekolojik Okuryazarlık ve Eğitimde Sosyal Duygusal Becerilerin Desteklenmesi alanlarında 57 ilden toplam 85 iyi örnek, 17 poster sunum ve 68 sözlü sunumun yer aldığı konferansa PEV Okulları öğretmen ve yöneticileri de katıldı.

Konferans ERG Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ergüder ve Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili Zehra Sayers’in konuşmalarıyla başladı, Hakan Altınay, yazar Karin Karakaşlı, SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Meriç Öner, oyuncu Mert Fırat ve Nesin Vakfı gönüllüsü Tayfun Özşahin’in konuşmacı olduğu panel ile devam etti.

Konuşmaların ardından Özel PEV Okulları öğretmenleri “Soru Sormayı Teşvik Etmek”, “Çocuklarla Birlikte Felsefe Çemberi Kurmak”, “Okulda Yüksek Performanslı Takım Yaratmak”, “Eğitimciler İçin Tasarım Odaklı Düşünceye Giriş”, “Eğitsel Oyun ve Oyunlaştırma”, “Yaratıcı Problem Çözme Deneyimleri” gibi pek çok atölyeye katılarak ve eğitimi yaşamın konusu yapan iyi örnekleri dinleyerek, deneyimlerini paylaşma fırsatı buldu.

PEV öğretmenleri “Eğitim, Yaşam İçin…” temalı konferansta aklın, hayalin gücüyle çocukları bir adım öne taşıyabilecekleri ve yaşama dair ne varsa eğitimle sağlanabileceği inancıyla keyifli ve verimli bir hafta sonu geçirdiler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı