Yazar Yekta Kopan PEV öğrencileriyle buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yazar Yekta Kopan PEV öğrencileriyle buluştu

Yazar Yekta Kopan PEV öğrencileriyle buluştu

Özel PEV Fen Lisesi öğrencileri ünlü yazar, seslendirme sanatçısı ve program sunucusu Yekta Kopan’la buluştu. PEV öğrencileriyle edebiyattan sinemaya, okumadan yaratıcı yazarlığa geniş bir yelpazede sohbet gerçekleştiren Kopan, kitaplarını da imzaladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Mayıs 2019 Salı, 15:52

Özel PEV Okulları, öğrencilerini ünlü yazarlar ile buluşturmaya devam ediyor. PEV’in son konuğu; ünlü yazar, seslendirme sanatçısı ve program sunucusu Yekta Kopan oldu.

28 Mart 1968’de Ankara’da doğan ve günümüze kadar yazdığı birçok roman ve öykünün yanında, sinemada 50’den fazla karaktere sesiyle hayat veren sanatçı; PEV öğrencileriyle edebiyattan sinemaya, okuma ve yorumlamadan yaratıcı yazarlığa kadar sanatla ilgili birçok konuda keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Başarılı sanatçı çocukluğunda edebiyatla ve “yazma”yla nasıl tanıştığını ve edebiyatın o zamanlar kendisi için ne ifade ettiğini anlatan Kopan, daha yedi yaşındayken başladığı seslendirme sanatındaki tecrübelerini de öğrencilerle paylaştı.

Hangi alanda olursa olsun “okuma”nın vazgeçilmez bir tutku olduğunu; kişinin kendisini, hayatını ve diğer insanları anlamak için en güzel ve en etkili yolun yine “okumak” olduğunu belirten Kopan, bu konuda kendisine PEV’li öğrenciler tarafından yöneltilen soruları da içtenlikle yanıtladı.

Öğrencilerin yıl boyunca okudukları ve devamında yaratıcı yazma çalışmaları yaptıkları, sanatçıya ait olan “Bir de Baktım Yoksun” ve “Kediler Güzel Uyanır” adlı kitaplarla ilgili sorularını da yanıtlayan Yekta Kopan, bu kitapların ortaya çıkış sürecini öğrencilerle paylaştı.

Söyleşinin sonunda kitaplarını imzalayan Yekta Kopan öğrencilerle unutulmaz anlar yaşadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı