DTO’nun 13. Meslek Komitesi meslektaşlarını dinliyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DTO’nun 13. Meslek Komitesi meslektaşlarını dinliyor

DTO’nun 13. Meslek Komitesi meslektaşlarını dinliyor

Denizli Ticaret Odası (DTO)’nın konut ve işyeri yapı kooperatifleri ile emlak müşavirliği faaliyetlerini kapsayan 13. Meslek Komitesi üyeleri, meslektaşlarını ziyaret ediyor. Komite üyeleri sektörlerindeki işverenlerle mesleki konularda istişarelerde bulunup, talep ve önerileri dinliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Eylül 2019 Pazartesi, 16:44

DTO 13. Meslek Komitesi Başkanı Volkan Gürsoy, komite başkan yardımcısı Coşkun Emik ve komite üyesi Hakan Arıkan ile birlikte, Century 21 Loft Gayrimenkul Danışmanı Tolga Merpez, Hermess Gayrimenkul Yönetim’inden Samet Çapacı ile İdeal Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı İnşaat taahhüt Ltd. Şti.’nden Fatih Bağlan’ı, iş yerlerinde ziyaret etti.

Mesleki konularda görüş alışverişinin yapıldığı ziyaretlerden memnun kaldıklarını ifade eden işverenler, komiteye meslekleri hakkındaki görüşlerini anlatarak, “Tapuda yapılan işlemler, Mesleki Yeterlilik Belgesi Kimlik Kartı’na çip ve barkod eklenerek gerçekleştirilebilir. Böylece, tüm işlemler hem hızlı yürütülür hem de kayıt altına alınmış olur. Ayrıca, meslektaşlarımız için kişisel gelişim uzmanlarından eğitim alabiliriz. Odamız, komitemizle birlikte zaman zaman talebe göre bunu zaten yapıyor. Sayısı daha da artırılabilir. Öte yandan, yetki belgesi alımıyla ilgili, sosyal ve yerel medyadan bilgilendirmeler yapılabilir. Matbu olmayan kira sözleşmeleri Nüfus Müdürlüğü tarafından kabul edilmediği için, kiracı adres kaydını yaptıramamaktadır. Bunun için de bir çözüm yolu bulunmalıdır. Kiracısı olanlar, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için tahliye bildirimi evrakını imzalatmalıdırlar. Emlak alışverişi veya kiralamalarda yapılan anlaşma sonrasında, alıcı cayma hakkını kullanıyor. Ancak, emlak komisyoncusu verdiği hizmet için herhangi bir bedel alamıyor. Bunun ile ilgili de bir düzenlemeye gidilmeli.” dediler.

GÜRSOY: “BİZE İLETİLEN KONULARIN HEPSİNİN TAKİPÇİSİYİZ”

13. Meslek Komitesi Başkanı Volkan Gürsoy, meslektaşlarıyla fırsat buldukça bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Telefonlarımız haftanın 7 günü, günün 24 saati açık. Üyelerimiz gerek bize gerekse Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Uğur Erdoğan’a istedikleri her an ulaşabiliyor; görüşlerini dile getiriyor. Bizler, düzenli olarak, komitemiz bünyesindeki Denizli Ticaret Odası üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Onlarla buluşmalarımızda, mesleki konularda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Beklentileri ile önerilerini dinleyip, notlar alıyoruz. Bize iletilen konuların da en yakından takipçisi oluyoruz. Denizli Ticaret Odası’nın yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde de yeri geldiğinde tüm bunları dile getiriyoruz. Bugün kendimize önemli notlar aldık ve değerlendirip, gereğini yapacağız. Ziyaretlerimizi de bir plan dahilinde kesintisiz sürdüreceğiz.” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN: “KOMİTELERİMİZ GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ”

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 13’üncü meslek komitesi başkanı ile üyelerini, özverili çalışmalarından dolayı kutladı. Başkan Erdoğan, “Komitelerimiz, bizim gözümüz; kulağımız. Onların özverili çalışmaları, bizim de motivasyonumuzu artırıyor. Üyelerimizden gerek faaliyetlerimiz gerekse sektörlerindeki gelişmelere dair değerlendirmeleri alıyorlar ve bize önemli bir veri tabanı oluşturuyorlar. Biz de ilgili kurul ve komisyonlarımız ile yetkili mercilerde bunları dillendiriyor; ele alıyoruz. Tüm komitelerimiz ile üyelerimize, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90