REKLAMI GEÇ

100. Ambulans Çal’a verildi

100. Ambulans Çal’a verildi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin söz verdiği 100. ambulans, Çal’da düzenlenen törenle teslim edildi. Törene katılan AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, “Bakanımız yine sözünü tuttu. 100. ambulans sözü vermişti. O ambulans da geldi” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mayıs 2015 Cumartesi, 14:52

Geçtiğimiz aylarda belediye hizmet binası önünde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti İl Başkanı Şahin Tin,  milletvekilleri ve belediye başkanların katılımı ile 10 ambulans dağıtım töreni yapılmış, Denizli genelindeki 31 noktada bulunan 112 Acil Servis yeni ambulanslarla güçlendirilmişti.

Törende 100. ambulans sözü veren Bakan Zeybekci, bu sözünü tuttu ve 100. ambulans Çal İlçesi’ne törenle teslim edildi.

Çal Belediyesi önünde düzenlenen törene Milletvekili Bilal Uçar, İl Sağlık Müdürü  Şükrü Arpacı, Çal 112  ekipleri ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bilal Uçar, sağlık alanında son dönemlerde ciddi yatırımlar yapıldığını bu alanda büyük adımlar atıldığını söyledi. Uçar, “Önceden ambulansların benzinini vatandaş cebinden koyardı şimdi ise Çal ilçesine ikinci ambulansı hediye ediyoruz. Artık özellikle çevre mahallelerde yaşanacak olaylarda ambulansımız en kısa sürede olay yerine ulaşarak zor durumda olan vatandaşı hastaneye daha hızlı ulaştıracak” dedi. Konuşmaların ardından Çal ilçesine hediye edilen ikinci ambulansın anahtarı törenle 112 Sağlık ekiplerine teslim edildi.

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı