REKLAMI GEÇ

“Aşkı Buldum” okurlarıyla buluştu

“Aşkı Buldum” okurlarıyla buluştu

Karikatür ve öyküleri ile tanınan Abdülkadir Uslu’nun şiirlerinin yer aldığı sekizinci kitabı “Aşkı Buldum” okuyucu ile buluştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ocak 2019 Pazartesi, 14:45

Boy Yayınları’ndan 128 sayfa olarak çıkan kitapta 94 şiir bulunuyor. Aşkı Buldum’da: 46 serbest vezinde, 40 hece vezninde, 4 dördüz tarzında, 4 de serce tarzında yazılmış şiirin yanı sıra bestelenen iki şiirinin notası yer alıyor.

“Şiiri teknik olarak oluşturmak kolay olabilir ama asıl onun özünü teşkil eden, şiir tadını veren estetik ve duygusal yönünü hakkını vererek şiire yansıtabilmek çok da kolay değildir. Yazan ve okuyan şiiri tartarken bunun farkında olabilmelidir” diyen Uslu, kitapta kendi tarzı olan iki tür şiir denemelerini de yer vermiş.

Abdülkadir Uslu, “Zamanla yaşadığım, gözlemlediğim, duyduğum ve kurguladığım şeyler dizelere döküldü. Serbest ve hece vezni ile yazdığım şiirlerin arasında ‘Serce Şiir’ ve ‘Dördüz Şiir’ adını verdiğim denemelerim de var. Serce’nin özelliği, serbest vezinle başlayıp hece vezniyle tamamlanmasıdır. Şiir, hece vezninde yazılmış bir dörtlükle tamamlanmaktadır. Dördüz’de ise şiir dört dize ve dört kelimeden oluşmaktadır. Her dizede bir kelime vardır. Toplam hece sayısının dördün katları olması gerekmektedir. İlk kelime (dize) ise şiirin ismi ve özüdür” dedi.

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR) Genel Başkanı olan Abdülkadir Uslu bir dönem de Kızılcabölük Belediye Başkanlığı yaptı.

Birçok kitap okuma ve yazma projelerinde gönüllü olarak yer alan ve yeni öykü kitabı üzerinde çalışmaları devam eden Uslu, eserlerine gösterilen ilgiden dolayı memnun olduğunu belirterek okuyucularına teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı