Gazeteci Say anı kitabını imzaladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gazeteci Say anı kitabını imzaladı

Gazeteci Say anı kitabını imzaladı

Gazeteci Sevim Say, 22 yıllık mesleki anılarından öne çıkanlarını derlediği “BEN HABERDEYKEN” isimli kitabını DGC basın Merkezi’nde düzenlediği imza günüyle tanıttı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2017 Cuma, 18:00

Denizli Gazeteciler Cemiyeti üyesi, gazeteci Sevim Say, meslek hayatıyla ilgili kendisinde iz bırakan anılarını kitap haline getirdi. 22 yıllık mesleki geçmişinde yer alan pek çok önemli anının gazeteci tarafından kaleme alındığı “Ben Haberdeyken” isimli kitap, kısa süre önce yayımlandı.

Gazeteci unvanına çıkardığı kitapla yazarlığı da ekleyen Say, “Ben Haberdeyken” isimli kitabı yayımlanır yayımlanmaz memleketi Bekilli’de bir imza günü gerçekleştirmiş, heyecanını ilk olarak hemşerileri ile paylaşmıştı. İkinci imza gününü üyesi olduğu Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Merkezi’nde düzenleyen Sevim Say, imza günü öncesi bir basın toplantısı yaparak kitabı hakkında bilgiler verdi.
Bazı siyasetçiler, STK temsilcileri ve yakınlarının da bu önemli gününde yalnız bırakmadığı basın toplantısında DGC Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Boyacı ve Başkan Yardımcısı Sedat Kurt eşlik etti.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Boyacı, meslektaşı Sevim Say’ı ve çıkardığı kitabını takdim ederken, “Meslektaşımız 22 yıllık deneyimlerini bir kitapta buluştururken, bir taraftan da mesleğimizin 22 yıl boyunca yaşadığı inanılmaz teknolojik gelişimi de kaleme almış oldu. Ayrıca bu kitap Denizli’de gazetecilik ile ilgili mesleki anıların derlendiği ilk kitap olma özelliğini taşıyor. Hepimizin ‘Sevim Ablası’ olan Sevim Say’ın bu kitabı, 22 yıl boyunca bir asker gibi sürekli olarak alanda çalışan bir arkadaşımız olması açısından da son derece önemli diye düşünüyorum” diye konuştu.

Kitabı hakkında kısa bir açıklama yapan Say, meslektaşlarına, “Bu kitapta yalnız ben değil sizler de varsınız. Bu kitap hepimizi anlatıyor, yazıyor” diye seslendi.

Yaşadıkları zorluktan tanık olduğu olağan dışı olayları aklında yer edinmiş, kendisi için önemli olan birçok anıya yer vermeye çalıştığını dile getiren Say, “Tabii ki tüm anılarım yok. Aksi halde 22 yıllık mesleki anılarımın hepsini kaleme almaya kalksam ciltler dolusu bir kitap çıkardı” diye konuştu.

İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından fuayeye geçen Sevim Say, burada davetliler için kitaplarını imzaladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı