REKLAMI GEÇ

2 yılda 40 bin seyirciye ulaştılar

2 yılda 40 bin seyirciye ulaştılar

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, son iki yılda sergilediği tiyatro oyunlarında 40 bin seyirciye ulaştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ekim 2014 Çarşamba, 11:41

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Projesi kapsamında kurulan Tiyatro Kulübü, son 2 yılda gerçekleştirdiği çalışmaları açıkladı. Aralık 2012’de faaliyete başlayan Genç Denizli Tiyatro Kulübü, tiyatro tutkunu yüzlerce genci bir araya toplarken, gençler aldıkları eğitimlerin ardından yeteneklerini sahnede sergileme imkanı buldu.

Tiyatro sever gençlerin bir araya geldiği kulüpte bugüne kadar bin 200 öğrenciye eğitim verildi. Verilen eğitimlerin ardından 1 çocuk ve 12 yetişkin oyununu gösterime hazırlayan Genç Denizli Tiyatro Kulübü’nün eserlerini yaklaşık 40 bin seyircinin izlediği kaydedildi. Topluluğun aynı zamanda bir çok festivalde yer aldığı, Elazığ’da düzenlenen, “2.Ulusal Tiyatro ve Turizm Festivali”ne “Savaş Oyunu” ile katılarak, “En İyi Yönetmen” , “En İyi Oyun”,”En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini aldığı hatırlatıldı. Genç Denizli Tiyatro Kulübü’nün bu yıl ise sezona Murathan Mungan’ın yazdığı ve Hakan Kurt’un yönettiği “Taziye” adlı oyunla başladığı işaret edilirken, 24 kişilik bir kadronun oyunu sahnelediği ifade edildi.

 HER HAFTA ÜCRETSİZ GÖSTERİM
Genç Denizli Tiyatro Kulübü’nün yeni gösterime girecek oyunlarını tiyatro severler ile buluşturmayı sürdüreceği kaydedildi. Kulübün her hafta cuma ve pazar günleri Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda oyunlarını ücretsiz olarak sergilemeye devam ettiği belirtildi. Genç Denizli Tiyatro Kulübü üyeleri tiyatronun inceliklerini amatör bir ruhla öğrendikten sonra profesyonellere taş çıkartan oyunlarıyla tiyatro severlerin ilgisini çekmeye devam edeceği ifade edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı