Çerçi’den 57. kişisel sergi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çerçi’den 57. kişisel sergi

Çerçi’den 57. kişisel sergi

Denizli’de yıllarca “Sanat Tarihi ve Estetik Öğretmeni” olarak görev yapan ressam Mustafa Çerçi 57. kişisel sergisini Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sanat sevenler ile buluşturdu. 83 yaşındaki ressamın sergisinde 79 özel eser yer alıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Aralık 2019 Cumartesi, 12:41

83 yaşındaki emekli Sanat Tarihi ve Estetik Öğretmeni Mustafa Çerçi, üzerinde uzun süre çalıştığı eserlerinden oluşan 57. kişisel sergisini Denizlili sanat sevenlerle buluşturdu.

Dün ile bugün arasında oluşturulan köprünün öne çıktığı serginin açılışına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve sanat sevenler katıldı.

Açılış öncesi davetlilere seslenen sanatçı Mustafa Çerçi, sergide yer alan her eseri için çok özel uğraşlar verdiğini söyledi.

Çerçi, “Bugün burada bulunmamızın bir sebebi de eski öğrencilerimle tekrar bir araya gelmekti. Denizli’de sergi açmak beni çok mutlu etti. Bu belki de benim son sergim olabilir. Bunu da hesaba kattım, yaş ilerlediği halde bu çalışmalar beni bırakamıyor ve eserlerimi sizinle paylaşmayı düşündüm” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise Mustafa Çerçi’nin geçmişte Denizli’ye hizmet ettiğini hatırlatarak, “Şimdi de eserleriyle katkı sağlıyor. Her yaşta güzel eserlerle gençlerimize örnek olan bir büyüğümüz ve üstadımız. Sanata katkılarından ve Denizli’de sergi açmasından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

YAPIMI 5 YIL SÜRDÜ
Açılış konuşmasının ardından davetliler 79 özel eserin yer aldığı sergiyi gezdi. Sergideki eserler 5 yılda tamamlandı. 79 eser bulunan sergide; 50 yağlı boya resim, 10 ahşap ve 18 tane selform eser yer alıyor.

Sergi, 26 Aralık tarihine kadar Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açık olacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı