REKLAMI GEÇ

“Bir Garip Orhan Veli” müzikali Denizli’de sahnelenecek

“Bir Garip Orhan Veli” müzikali Denizli’de sahnelenecek

Çocuklarımız İçin Söylüyoruz Derneği (ÇOİS) Denizli Şubesi ve Luna Stage köy okullarındaki öğrenciler için iş birliği yaptı. 30 Mayıs Pazartesi günü Nihat Zeybekci Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan Reha Özcan’ın rol aldığı “Bir Garip Orhan Veli” müzikalindeki gelirin bir kısmı köy okullarındaki çocuklara ulaşacak. ÇOİS Denizli Şube Başkanı Klinik Psikolog Gülşen Yarımca “Dernek olarak amacımız her zaman çocukların gönlüne dokunmak. Usta oyuncu Reha Özcan’ın tek kişilik oyununa tüm Denizlilileri davet ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mayıs 2022 Cumartesi, 10:09

Usta oyuncu Reha Özcan’ın tek kişilik oyunu “Bir Garip Orhan Veli” müzikali 30 Mayıs Pazartesi günü, Nihat Zeybekci Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Murahtan Mugan’ın yazdığı oyunun yönetmenliğini Murat Sarı ve Ayşegül Hardeyn’in üstlendi. Bir Garip Orhan Veli oyununda teknolojinin ve müziğin harmanlandığı görüntülerle çarpıcı bir sahne dili kullanılıyor.. Ölümsüz Şair Orhan Veli Kanık’ın umudunun, tutkularının ve yaşama sevincinin anlatıldığı oyun, sahnelendiği her ilde seyircilerden tam not aldı. Oyununun bir diğer dikkat çekici yanı ise devlet tarafından desteklenen nadir oyunlardan olması.

GELİRİN BİR KISMI KÖY OKULLARINDAKİ ÇOCUKLARA ULAŞACAK
Çocuklarımız İçin Söylüyoruz Derneği (ÇOİS) Denizli Şubesi ve Luna Stage iş birliğinde sergilenecek oyunda, elde edilen gelirin bir kısmı köy okullarındaki çoçuklara ulaşacak. ÇOİS Denizli Şube Başkanı Klinik Psikolog Gülşen Yarımca, dernek olarak tüm çocukların eşit şartlarda büyümesi ve eğitim alması için mücadele verdiklerini belirtti.

Yarımca “Luna Stage ile böyle güzel bir projeye imza attık. Oyundaki gelirin bir kısmını köy okullarında zor şartlarda eğitim gören öğrencilerimiz yararına değerlendireceğiz. Dernek olarak kurulduğumuz günden bu yana birçok çocuğun gönlüne ve hayatına dokunduk, dokunmaya da devam edeceğiz. Çocuklarımız için çıktığımız bu yolda ihtiyaç doğrultusunda her alanda var olduk. Bu oyunu seçmemizdeki önemli noktalardan biri güçlü kadrosu ve devlet tarafından desteklenen nadir oyunlardan olması. Çocuklarımıza iyilik dağıtmak isteyen herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı