Avrupa Günü’nü sanatçılarla kutladılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Avrupa Günü’nü sanatçılarla kutladılar

Avrupa Günü’nü sanatçılarla kutladılar

Denizli Sanayi Odası bünyesinde Denizli AB Bilgi Merkezi, Avrupa Günü’nü Karma Stüdyo işbirliği ile gerçekleştirdiği ‘Avrupalı Cam Sanatçıları ile Gençler Buluşuyor’ etkinliği ile kutladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mayıs 2017 Salı, 11:31

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda gerçekleştirilen söyleşiye, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İtalya’dan çok değerli cam sanatçıları Simone Crestani, Mauro Boncaventura, Kazimierz Pawlak, Frantisek Janak ve Martina Janakova konuşmacı olarak katıldı.

Pamukkale Üniversitesi, Gülay Kaynak Sarıkaya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, TED Denizli Koleji’den cam sanatına ilgi duyan öğrenciler ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen cama gönül vermiş kişiler katıldı.

Avrupalı cam sanatçıları, kendi cam yolculukları hakkında bilgi verdikten sonra katılımcıların sorularını yanıtladı. Söyleşide gençlerden birçok soru yöneltilen sanatçılar bu durumun cam sanatı için son derece umut verici olduğunu ifade ettiler. Cam sanatında kullandıkları tekniklerden, günde kaç saat çalıştıklarına, cam sanatçısı olmaya nasıl karar verdiklerinden, cama şekil verirken nelerden ilham aldıklarına kadar daha birçok konuda kendilerine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap verdiler.

Sanatçılar, camın çok zor aynı zamanda çok değerli bir sanat olduğunu ifade ederken gerek Avrupa’da gerek Türkiye’de günden güne gelişen ve değişen bir ilerleme kaydettiğinin de altını çizdiler.

Söyleşinin ardından Avrupa Günü kutlaması kapsamında hazırlanan kokteyle katılan sanatçılar ve katılımcılar, AB standını ziyaret ettiler ve ardından hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı