REKLAMI GEÇ

Kadraj Fotoğraf Atölyesi Çivril’e gezi düzenledi

Kadraj Fotoğraf Atölyesi Çivril’e gezi düzenledi

Denizli il merkezinde yaklaşık 3 yıldan bu yana sadece fotoğraf odaklı faaliyetlerini sürdüren “Denizli Kadraj Fotoğraf Atölyesi” son dönem eğitim çalışmalarına katılan grup üyelerine alanda uygulama yaptırmak amacıyla “fotoğraf çekim gezisi” düzenledi. Çivril ve yöresine yapılan gezide, atölye kursiyerleri, en iyi kareyi yakalamak için yüzlerce kez deklanşöre bastılar.

/ DENİZLİHABER / 12 Şubat 2014 Çarşamba, 12:48

Çivril bölgesine düzenlenen gezide yaşama dair fotoğrafik ögeler, kültürel ve tarihi dokular, doğal güzellikler ile tarihi mekanlarda fotoğraf çekimleri yapıldı. Hem gezi-gözlem hem sosyal bir aktivite ve hem de eğitim alan fotoğraf meraklılarının alanda uygulaması yapmasına fırsat verilen etkinlik gün boyunca sürdü. 

ic-2

Denizli Kadraj Fotoğraf Atölyesi sorumlusu ve eğitmeni Zeki Akakça önderliğinde yapılan eğitimlere katılanlar Çivril bölgesinde özellikle Işıklı Gölü çevresindeki doğal mekanlara hayran kalıp fotoğraflarken, Çivril ilçesinin köylerinde ve kasabalarında bulunan camiler ile tarihi kalıntıları da görme fırsatı yakalamış oldular. Özellikle Gümüşsu beldesinde (eski adıyla Homa) bulunan şelale ve evler ile Işıklı gölünün yükseklerden görüntüsü izlemeye değer güzellikler olarak akıllarda kaldı.

ic-1
Işıklı gölü kenarındaki Beydilli Köyü ile gölün diğer güneyinde kalan Savran Köyü ve oradaki “Savranşah camii”, Sundurlu Köyü sahilindeki balıkçı kayıkları fotoğrafik konular olarak ilgi çekiciydi.

Gün boyu süren etkinliğin bir başka anlamlı yönü ise; “Uşak Kent Konseyi Görsel Sanatlar Çalışma Grubu”nun da katılmasıydı. Önceden haberleşerek planlanan etkinlik iki ayrı ilden 2 ayrı grubun ortak payda yaratarak çalışılabileceği konunda da anlamlı örnek oluşturdu.

ic-3
Uşak Kent Konseyi Görsel Sanatlar Çalışma grubu adına Barış Topdemir, “Bu tür etkinliklerin hem eğitim, hem uygulama hem bilgileri paylaşma ve de deneyim kazanma adına yararlı olduğunu bu inançla daha önceden tanışık olduğumuz Denizli Kadraj Fotoğraf Atölyesi sorumlusu Zeki Akakça ile iletişim kurarak etkinliği beraber yapmak istedik bunun çok doğru olduğunu da yaşarak gördük” diyerek duygularını dile getirdi. Ayrıca Topdemir, bundan sonraki etkinliği Uşak’ta planlayarak ortak çalışmanın örneklerini vermeye devam edeceklerini ifade etti.

ic-4
Sabah saatlerinde Çivril ilçe girişinde buluşan gruplar Zeki Akakça rehberliğinde gün boyu fotoğraf üzerine çalışmalar yapıp akşam saatlerinde Beydilli Köyü’nde beraber yedikleri yemekle günü tamamlayıp, bir başka etkinlikte buluşmak dilekleriyle vedalaştılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı