Denizlili Öykü Yazarı Abdülkadir Uslu’dan bir başarı daha… - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizlili Öykü Yazarı Abdülkadir Uslu’dan bir başarı daha…

Denizlili Öykü Yazarı Abdülkadir Uslu’dan bir başarı daha…

Denizlili Öykü Yazarı Abdülkadir Uslu, Yüreğe Dokunan Kadınlar başlığı altında düzenlenen kısa öykü yarışmasında “Mihriban” ile bir ödül daha aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Ocak 2019 Salı, 13:11

Denizlili Öykü Yazarı Abdülkadir Uslu, başarı hanesine bir yenisini daha ekledi. Uslu; Bafra Kültür ve Sanat Etkinliklerini Destekleme Derneği ( KÜSADER ) tarafından düzenlenen “Yüreğe Dokunan Kadınlar” başlığı altındaki kısa öykü yarışmasında puan sıralamasında 4. olarak 1. Mansiyon ödülünü aldı.

Bir dönem belediye başkanlığı da yapmış olan Abdülkadir Uslu, başkanlık sonrasında kaleme aldığı öykülerle dikkat çekti. Yazarın yayınlanmış Aydınlık Sineması, Kar Vakti ve Hüsnü Yusuf adlarını taşıyan üç öykü kitabı daha var. Uslu’nun öyküleri değişik edebiyat dergilerinde yayınlanmasının yanı sıra ortak öykü kitaplarında da yer aldı.

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR) Genel Başkanı da olan Uslu “Aydınlık Sineması” öykü kitabı ile 2017-1. Arif Baş Öykü Kitabı Ödülü (3.)’nü aldı. Yazarın kısa öykü dalında da ödülleri şöyle:
– 100. Yıl Çanakkale Öykü Yarışmasında “Mansiyon Ödülü” (2015),
– 7. Eskişehir Öykü Yarışmasında “Eskişehir Sanat Derneği Özel Ödülü” (2016),
– Özgürlük ve Barış Öykü yarışmasında “Mansiyon Ödülü” (2016),
– Güncel Sanat Dergisi 7. Öykü Yarışmasında “Güzel Alanya Ödülü”(2016),
Ve KÜSADER’in “Yüreğe Dokunan Kadınlar” adına açtığı öykü yarışmasında 1.Mansiyon ödülünü (2018) aldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı